Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Libře podkopává nohy ostrovní PMI z průmyslu, pár klesá na dvoutýdenní minima

Technická analýza - Libře podkopává nohy ostrovní PMI z průmyslu, pár klesá na dvoutýdenní minima

01.07.2015 15:52
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje hluboko pod hladinou denního pivotu na 1,5729 GBPUSD, pár sahá dokonce po druhém supportu. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 29 a balancuje na signální linii. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. I přes značné vyčerpání dolaru a možného protiútoku britské měny se přikláníme ke konsolidaci pod 1,5700 GBPUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. Libra by mohla zapracovat na nových ziscích a po odrazu od S2 napravit selhání dnešního průmyslového PMI.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,12, celkem 47 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,5812
R1 - 1,5765
Pivot - 1,5729
S1 - 1,5681
S2 - 1,5646

forexxxx

Komentář: V průběhu dnešního obchodování se měnový pár poprvé výrazněji podíval z konsolidačního kanálu, který okupoval již několik týdnů. Úrovně od 1,5650 do 1,5750 GBPUSD udržovaly pár v jeho směřování do strany. Pohyb níže pod první zmíněnou hodnotu britská libra zaznamenala dnes po zveřejnění tamního PMI z průmyslu, které navzdory očekávání 52,5 bodů kleslo na 51,4 bodů. Další překotný pohyb se nekonal a libra pozvolna pokračovala oslabováním až pod současnou hodnotu S2. Ani ostrovnímu platidlu se nevyhýbá negativní sentiment ohledně Řecka a nervozita je patrná i zde. Zřejmě proto dnes britská Bank of England nevynechala komentář nastalé situace: "V zájmu všech stran je dosažení dohody ohledně řecké krize." Tím jasně naznačila, že situace na balkáně není jinak euroskepticky naladěné Velké Británii lhostejná. Na páru bude nerozhodnost patrná pravděpodobně i nadále, a tak můžeme očekávat volatilnější obchodování pod hodnotami 1,5700 GBPUSD.


Čtěte více:

Průmysl eurozóny v červnu mírně zrychlil, růst indexu aktivity potvrzen
01.07.2015 10:34
Průzkum mezi nákupními manažery v eurozóně za červen dopadl nad očekáv...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů