Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa díky řecké dohodě roste, v čele banky

Evropa díky řecké dohodě roste, v čele banky

13.07.2015 11:13
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Optimismus ohledně dosažení dohody mezi věřiteli a Řeckem tlačí evropské akciové trhy výše, které se aktuálně pohybují více než procento nad pátečním závěrem. Po dlouhém jednání se tak bude moci začít řešit třetí program pomoci v rámci ESM, přičemž ale řecký parlament bude muset rychle přijmout celou řadu reforem. Zisky naopak odepisuje euro, které se vůči dolaru pohybuje na úrovni 1,107 EUR/USD.

Nejlépe se vede bankám, které v rámci indexu Stoxx 600 přidávají dvě procenta. Banco Comercial Portugues posiluje o 4,7 %, KBC o 3 %, Societe Generale o 3,3 % a například BNP Paribas o 3,1 %. Podobně jsou na tom automobilky, kde nákupní pokyny směřují na Peugeot se ziskem 2,8 %, Fiat, který roste o 2,9 % nebo koncern Volkswagen, jehož akcie se pohybují o 2,2 % výše.

V čele indexu Stoxx 600 jsou akcie Just Eat, které zpevňují o 5,1 % poté, co analytici JPMorgan znovu začali společnost pokrývat, a to na stupni „overweight“. Vylepšené doporučení na „koupit“ ze strany analytiků Goldman Sachs podporuje Deutsche Boerse, která přidává 3,5 % a stejně se zachovala Deutsche Bank v případě Sanofi, jejíž akcie přidávají 3 %.

Celoevropský Euro Stoxx 50 roste o 1,9 %, britský FTSE 100 o 0,6 %, francouzský CAC 40 o 2,1 % a německý DAX o 1,6 %.


Čtěte více:

Konsolidace na trhu burzovních makléřů Patrii posílí, říká CEO Patria Finance Jiří Vyskočil
15.07.2015 16:50
Téměř přesně před rokem se Jiří Vyskočil stal ředitelem společnosti Pa...
Řecká dohoda euru nepomohla - společná měna dopoledne ztrácí
13.07.2015 10:38
Klíčovou informací, kterou jsme dostali dnes ráno, je dohoda Řecka s v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesají o deset procent
13:05Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu