Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Time Warner ve 2Q15 - překonal konsensy; potvrzuje výhled

Time Warner ve 2Q15 - překonal konsensy; potvrzuje výhled

05.08.2015 13:10, aktualizováno: 5.8. 13:54
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Time Warner hlásí zisk na jednu akcii (adj. EPS) ve výši 1,25 USD při očekávání 1,03 USD. Meziročně roste zisk na jednu akcii o 28 %. Ve druhém čtvrtletí firma předvedla celkové tržby ve výši 7,35 mld. USD při očekávání 6,91 mld. USD. Růst tržeb tak představuje zvýšení o 8 % meziročně a to díky růstu napříč všemi operativními divizemi společnosti.

Upravený operativní příjem vzrostl dokonce o 15 % na 1,9 mld. USD díky příjmům Turner a Warner Bros. Jejich dobrý výkon kazil jen pokles příjmů HBO.

Upravená operativní marže Time Warner se dostala na 25 % a vzrostla o 1 procentní bod proti druhému čtvrtletí minulého roku.

Za šest prvních měsíců v roce 2015 vzrostl volný peněžní tok na 1,8 mld. USD. Čisté zadlužení společnosti lehce vzrostlo na 20,7 mld. USD, z 19,9 mld. na konci roku 2014.

Time Warner do konce července nakoupil zhruba 24 milionů akcií v programu zpětného odkupu. To společnost stálo cca. 2 mld. USD. Na konci července stále zbývá 2,5 mld. USD na další výkupy cenných papírů ve schváleném programu.

Z jednotlivých divizí společnosti Time Warner bude pravděpodobně nejzajímavější pohled na kabelovou televizi HBO. Ta se snaží stát se vážnou konkurencí pro Netflix. Tržby HBO vzrostly o 1 % na 1,4 mld. USD kvůli růstu tržeb o 4 % za předplatné. Tento růst byl ovšem téměř vymazán poklesem o 7 % z tržeb za obsah apod. Upravený operativní příjem poklesl o 8 % na 508 mil. USD s tím, jak růst tržeb byl více jak vymazán růstem nákladů na marketing a technologie spojených se startem zmiňované služby HBO NOW. Startující konkurence Netflixu.

Time Warner se držel nastavené strategie šéfa Jeffa Bewkesa, který ve firmě zavedl strategii výroby originálních seriálových show a akvizice programových práv na populární sportovní události za což požaduje vyšší poplatky za sledování svých televizních kanálů od uživatelů.

Time Warner začal hledat cesty jak monetizovat ještě více svého obsahu online. Chce prodávat kanály Turnera jako CNN, TNT, TBS nebo Cartoon Network na TV Sling společnosti Dish Network Corp. Bewkes se snaží nadále rozšiřovat společnost Time Warner poté co odmítl nabídku na převzetí od mediálního magnáta Ruperta Murdocha a jeho 21st Century Fox v objemu 75 mld. USD.

Firma uvedla, že potvrzuje svůj výhled pro výkon společnosti v celém roce 2015. A akcie na uveřejněné výsledky reaguje v prvních chvílích obchodování pre-marketu růstem o 0,06 % na 87,7 USD.

tm58

Zdroj: firemní data, Bloomberg


Čtěte více:

Komentář k výsledkům KB za 2Q15 - Ultranízké náklady rizika drží zisky vysoko
05.08.2015 13:04
Zisk Komerční banky ve 2Q15 meziročně klesl o 3,7 % na 3,18 mld. Kč, ...
Zisk Priceline Group ve 2Q předčil díky nárůstu rezervací očekávání; Akcie +6,5 %
05.08.2015 13:16
Přední světový poskytovatel online cestovních služeb Priceline Group d...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.03.2026
14:49Španělská dcera CSG je pro podezření ze zapojení v korupční kauze na černé listině agentury NATO
12:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
12:25Euforie na trzích - TACO opět funguje. Co na to Írán?  
12:11Konflikt s Íránem může podle Trumpa brzy skončit. Hormuz ale zůstává uzavřený  
10:49Česká inflace je nízká kvůli energiím a potravinám, ale íránský konflikt situaci může změnit
9:28Skupina M2C hlásí stabilní obrat. Ziskovost stlačily posunuté akvizice a náročné ekonomické podmínky
9:15Dvě české zbrojovky v Amsterdamu? Colt CZ usiluje o duální listing
9:03Rozbřesk: Mimořádně turbulentní ropa. Dle Trumpa je válka „téměř u konce“
8:57Trump hlásí brzký konec války. Ropa klesá, futures stoupají  
8:40Gevorkyan dvociferně roste. Výsledky i akvizice v Itálii pohnou výhledem do roku 2029
6:01Bude AI nakonec nejvíce doléhat na profese s vyšší kvalifikací?
09.03.2026
17:35PODCAST Týdenní výhled: Ropa zdražuje, trhy začínají brát íránskou válku vážně  
17:09Sektorové valuační extrémy - průmyslová renesance, finanční úpadek
15:52Ropa může i po skokovém růstu ceny ještě dál výrazně zdražit
15:05ON-LINE: Ropa nad 100 dolary, Saúdská Arábie už snižuje produkci
15:03Yardeni zvýšil pravděpodobnost tržního kolapsu na 35 procent. Čeká nás turbulentní období  
14:45Zastropování důchodového věku bude stát stovky miliard. Výdaje vyskočí po roce 2030
12:36Trhy se smiřují s drahou ropou po delší dobu. Začátek týdne je výrazně červený  
10:56Optimismus mizí. Trhy naceňují dlouhou válku a stagflaci  
10:53Nezaměstnanost v únoru vzrostla na 5,2 procenta, přibylo volných míst

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
15:00USA - Prodeje starších domů