Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké firmy nabírají zaměstnance pomaleji, ukazuje report ADP

    Americké firmy nabírají zaměstnance pomaleji, ukazuje report ADP

    02.09.2015 14:36
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Zpráva společnosti ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru americké ekonomiky za srpen přinesla o něco horší výsledky, než se čekalo. Přírůstek pracovních míst činil 190 tisíc oproti očekávaným 200. Navíc došlo k revizi července směrem dolů na 177 z původně uváděných 185 tisíc. Oproti očekáváním tak firmy v třetím kvartále prozatím tvořily pracovní místa pomaleji.

    Nejvíce nových pracovních míst vznikalo v malých firmách do 50 zaměstnanců, 85 tisíc. Lehce zaostávaly střední firmy a nejpomaleji zaměstnanost rostla ve firmách velkých nad 500 zaměstnanců. Sektorově na tom nebyl špatně výrobní sektor, pro nějž je přírůstek 17 tisíc míst celkem slušný. Zároveň trochu kontrastuje s horším průzkumem ISM v oblasti zaměstnanosti. Nejvíce míst jako obvykle vzniká ve službách a to v "tradičních" segmentech, jako jsou specializované služby a obchod a doprava.

    Srpnová zpráva lehce zaostává za odhady a tím i trochu zhoršuje pohled na zaměstnanost ve třetím kvartále. Průměrně ve 3Q vzniká za měsíc méně míst než o čtvrtletí dříve. Důležité bude, jak vyjde oficiální vládní zpráva. Tu dostaneme v pátek a vypadá to, že výsledek u zaměstnanosti bude o něco horší, než činí aktuální konsensus. Rozdíl by však mohl být malý, odhadujeme 209 tisíc nových míst. Takové číslo by dojem z oživení trhu práce příliš nepokazilo, záležet ale bude také na mzdách.
    adp


    Čtěte více:

    Barclays Plc hackuje svoje vlastní systémy
    02.09.2015 12:45
    Barclays Plc hackuje svoje vlastní systémy, aby tak předešla skutečný ...
    Ceny výrobců v EMU klesají
    02.09.2015 12:00
    Index cen výrobců (PPI) v eurozóně se v červenci snížil o 0,1 procenta...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data