Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar drží úroveň 50ti denního exponenciálního průměru

Technická analýza - Dolar drží úroveň 50ti denního exponenciálního průměru

24.09.2015 9:14
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

EURUSD: Dolar trochu ztratil ze svých pozic, když oslabil k úrovni 1,1200 EURUSD. Aktuálně se obchoduje za 1,1207 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI roste s posilujícím eurem. Aktuálně při 60 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje začínající up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Dolar by se měl po oslabení nad hladinu pivotu udržet v pásmu 1,1232 – 1,1169 EURUSD při 50ti denním exponenciálním průměru 1,1206 EURUSD.

Alternativní scénář: SHORT pozice. Markodata ze zámoří mohou dodat dolaru dostatečný impulz k atakování úrovně 1,1124 EURUSD.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,17, celkem 46 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové týdenní technické úrovně:

R2 - 1,1277
R1 - 1,1232
Pivot - 1,1169
S1 - 1,1124
S2 - 1,1062

eusud
Komentář: Lepší data z Evropy napomohla euru zastavit posilující dolar. Dnes by euro mohlo dostat další podporu v podobě německého indexu Ifo. Přesto by pohyb měl být spíše stranou v rozpětí mezi denním pivotem a první rezistencí. Jedním z důvodů jsou víkendové volby v Katalánsku. Druhým například 50ti denní EMA, u které by se měl dolar udržet.

Tabulka trendů:

tab 

Pozn.: Dlouhodobý trend - v řádech měsíců, střednědobý trend - v řádech týdnů, krátkodobý trend - v řádech dnů.


Čtěte více:

Technická analýza - Dolar posílil i přes horší realitní data, pomohly mu komentáře z Fedu a evropské otazníky
22.09.2015 9:15
EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,...
Technická analýza - Dolar snadno překonává technické úrovně, odpočine si dnes při denním pivotu?
23.09.2015 9:17
EURUSD: Dolar si pohybem pod 100 denní exponenciální průměr otevřel c...
Technická analýza – Libra krátkodobě využila příznivé rétoriky BoE
23.09.2015 14:14
GBPUSD: Dolar si dnes připisuje zisky také vůči libře. Aktuálně se po...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.01.2026
17:09Zisky v letošním roce a posun od holubů na střeše k vrabcům v hrsti
15:52Traders Talk: Kontrariánské sázky se vracejí. Investiční inspirace na rok 2026
15:22Trumpova cla vs. realita: Loňské příjmy rekordní, ale na vojenský rozpočet nestačí
14:45Tržby zaostaly, investiční bankovnictví ale citelně roste. Citigroup měla loni rekordní příjmy z fúzí a akvizic
13:15Bank of America překonala odhady, pomohl silný trading a růst příjmů z úvěrů
11:58Start výsledkové sezóny nepřesvědčil, takže se čeká na další čísla. Hlavní trhy obchodují smíšeně  
11:38Když virtuální realita narazí na realitu. Meta škrtá v Reality Labs a přesouvá zdroje
10:59Cena stříbra poprvé překročila 90 dolarů za unci
9:42CSG oficiálně oznámila plán vstoupit na burzu v Amsterdamu. Může jít o největší IPO v obranném průmyslu
9:31Autopilot „na paušál“. Tesla mění cenovou politiku pro systém samořízení, nyní bude skrze měsíční předplatné
9:26Přebytek zahraničního obchodu Číny byl loni navzdory americkým clům rekordní
8:49Rozbřesk: Jediná jistota roku 2026? Rozkolísaná geopolitika
8:47Amsterdamské IPO CSG za 750 milionů eur, stříbro na dalším rekordu a SpaceX nabízí Íránu bezplatný internet  
6:06Strnad: Riskoval jsem a rozjeli jsme se. Chci, aby CSG byla globální
13.01.2026
22:00Americké akciové indexy v červených číslech po CPI datech.  
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m