Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Yellenová nedokončila projev v Massachusetts kvůli potížím z dehydratace

Yellenová nedokončila projev v Massachusetts kvůli potížím z dehydratace

25.09.2015 8:33
Autor: Redakce, Patria.cz

Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová ve svém projevu na Massachusettské univerzitě v Amherstu uvedla, že Fed je na cestě ke zvýšení úrokových sazeb poprvé za téměř desetiletí. V závěru svého projevu měla Yellenová zdravotní potíže, údajně kvůli dehydrataci. Po lékařské prohlídce se podle univerzitních doktorů cítila už dobře a pokračovala v pracovním programu.

Devětašedesátiletá Yellenová hovořila asi hodinu v prudké záři reflektorů po náročném týdnu, v němž se rozhodovalo o zvyšování úrokových sazeb. V závěru byla nucena několikrát svůj projev přerušit a nakonec předčasně ukončit. Od řečnického pultu odešla údajně bez pomoci.

Otázky na zdraví Yellenové, šéfky nejmocnější centrální banky světa, by mohly vyvést z míry finanční trhy, které jsou nyní nervózní kvůli obavám o zdraví globální ekonomiky a z dopadu zvýšení úrokových sazeb. Investoři se bojí hlavně toho, že zvýšení úroků zatřese dluhopisovými trhy a vysaje kapitál u trhů rozvíjejících se zemí.

Ve svém projevu Yellenová uvedla, že očekává zvýšení úrokových sazeb ještě v letošním roce. Inflace podle ní zůstává stabilní a americká ekonomika je dost silná na to, aby zvyšovala zaměstnanost. Poslední vývoj globální ekonomiky a globálních finančních trhů podle ní nijak výrazně politiku americké centrální banky neovlivnil, napsala agentura Reuters.

Yellenová se po incidentu svěřila péči lékařů, podle nichž prohlídka skončila uspokojivě. Mluvčí univerzity oznámila, že šéfka centrální banky se cítila dehydrovaná. V pracovním programu se ale rozhodla pokračovat.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

ČNB přinesla koruně ztráty, eurodolar vystartoval k 1,13
24.09.2015 17:32
Jednání České národní banky nevedlo ke změně politiky, přesto ale koru...
Caterpillar pomohl Wall Street na třítýdenní minima
24.09.2015 22:08
Úvodní pokles na Wall Street dnes obstaraly akcie společnosti Caterpil...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb
8:49SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu emitenta
8:44Další růst na zlatu, silná čísla ASML a propad poptávky po luxusu od LVMH  
6:06Ark Invest: Růst směřuje k sedmi procentům, stále nejsou plně doceněny změny, které v USA probíhají
27.01.2026
17:07Mag7 se už obchoduje s valuacemi jako před rokem 2018
15:11Boeing zaznamenal růst tržeb o 57 procent, dodávky letadel byly nejvyšší od roku 2018
14:42Výroba osobních aut v Česku loni klesla o půl procenta na 1,446 milionu vozů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba