Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Recap - nuda v Brně

IPO Recap - nuda v Brně

01.10.2015 11:28
Autor: Pavel Petr, Patria Online

V minulém týdnu vstoupily na trhy jen dvě společnosti. Jedna se jmenuje First Trust Dynamic Europe Equity Income Fund (FDEU US). Společnost nakonec během svého prvního úpisu získala 330 mil. USD a prodala 16,5 mil. kusů akcií. Její cena se nikterak neodchýlila od nabídkové ceny. Není tedy příliš zajímavým příběhem.

ipotab

Druhou společností, která se dostala na burzu Boulevard Acquisition Corp II. (BLVDU US) To je “blank check” společnost připravená pro akvizici aktiv, kde jejich potenciální výnos převyšuje rizika spojená s provedením obchodu, dále investice nebo řízenou reorganizaci více společností.

O akcii obchodníci nejevili vůbec velký zájem. Společnost sice upsala vše co chtěla, ale po úvodních několik minutách akcie přešla spíše do udržovacího módu bez výrazného trendu. O akcii nebyl vůbec zájem, objemy dosáhly možná několika milionů kusů, to ale je na Nasdaq málo. Akcie otevřela první den přesně na desíti dolarech a zavřela jen o sedm centů níže.

 Zdroj: Bloomberg, Reuters, Nasdaq

 


Čtěte více:

IPO Watch - skromný týden v znamení farmacie
14.09.2015 11:40
Vody IPO jsou poslední týdny velmi velmi skromné. Přesto se tento týde...
IPO Recap - minulý týden ovládly trh akcie z farmaceutického průmyslu
23.09.2015 12:05
V minulém týdnu vstoupilo na burzu několik společností. Všechny společ...
IPO Watch - americký velkoobchod s potravinami jde na trh spolu s řadou firem ze zdravotnictví
29.09.2015 14:26
Scéna IPO se postupně začíná rozjíždět a počty jednotlivých společnost...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y