Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pozitivní nálada na trhu

Pozitivní nálada na trhu

05.10.2015 8:37
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza nakonec v závěru týdne odepsala -0,42 % na 964,24 bodu na mírně podprůměrném objemu obchodů.

ČEZ znovu dost ztrácel a odepsal tak -1,01 % na 488 . Během celého týdne ztratil 1,81 % a byl tak druhou nejhůře performující akcií na celém indexu během zkráceného týdne. Důvodem může být i nadále špatná situace na trhu s elektřinou, kdy klesající ceny tlačí dolů i zisky. Minulý týden i CFO Novák společnosti řekl, že cena elektřiny by mohla setrvat v tomto stavu po dalších až 1,5 roku.

Finanční sektor se vybarvil smíšeně. Erste Bank krvácela 2,69 % a zavřela poslední den týdne ztrátou na 690,10 . Za celý týden ztratila 1,6 %. Komerční banka v závěru týdne zabrala tak jako celý týden se jí dařilo a přidala 0,83 % na 5 359 . Stala se tak také nejvýkonnějším titulem v celém týdnu, když zpevnila o 3,86 %. VIG předvedl téměř identický scénář a pátek končil v solidním plusu 1,97 % na 725 a je druhou nejvýkonnější akcií na Praze za celý týden se ziskem 2,26 %.

CETV v pátek mělo smolnou seanci. Ztratilo 2,41 % na cenu 50,65 . Celý týden si vedlo dobře, ale pátečním výkonem vymazalo získané pozice a v celém týdnu odepsalo 0,39 %.

Jak si vedly akcie neřestí? Fortuna oslabila o mírných 0,22 % na 68,05 . Lobkowicz posiloval na 205 ziskem 0,89 %. Stock Spirits celý týden oslaboval a v pátek tomu nebylo výjimkou, když ztratil nejvíce z celého indexu -2,61 % na 67,30 a i v týdenní výkonosti je zdaleka nejslabší – ztrácel 5,21 %. Philip Morris přes svoji defenzivní povahu získal 0,17 % na 11570 a za celý týden si připsal 1,51 %.

Pegas Nonwovens si v pátek vylepšil chuť, když zpevnil na 874 ziskem 0,7 %. Posunul se tak na bronzovou příčku v týdenním hodnocení výkonnosti výkonem +1,63 %. Unipetrol klesal o 1 % na 153 . O2 CR bez změn na 212 .

"V dopoledních hodinách na pražské burze očekáváme obchodování v zeleném teritoriu. Futures na index DAX aktuálně připisují 1,90 %. Akcie společnosti ČEZ by se dnes měly obchodovat u hranice 500 . U Komerční banky očekáváme pohyb ceny směrem k 5300 . Výraznější růst by měly zaznamenat akcie Erste bank," říká makléř Patria Finance Tomáš Uher.


Čtěte více:

TopFiveTech - Google má nové hračky; Apple překonal rekord v prodeji iPhonů a Twitter boří dogma - tweet bude delší
02.10.2015 17:02
Google představil nové produkty. Jedná se o vlajkovou loď Nexus 6P ve ...
Týden na měnách - Rána pro dolar z trhu práce
02.10.2015 17:26
Pohyb hlavních měnových párů se tento týden odvíjel od nových dat a sp...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 17 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“
11:29Nvidia vyzývá AMD a Intel a s novým superčipem vstupuje na PC trh
11:01Růst průmyslu pokračuje, narušené dodávky už ale zvyšují náklady

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa