Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pojišťovně Allianz klesl čtvrtletní zisk o 15 procent

Pojišťovně Allianz klesl čtvrtletní zisk o 15 procent

06.11.2015 8:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Největší evropské pojišťovně Allianz ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 15 procent na zhruba 1,4 miliardy eur. Firmě, která vlastní rovněž investiční společnost PIMCO, uškodil odliv peněz ve správě aktiv a také nižší výběr z pojistného. Oznámila to dnes firma, která působí také v České republice.

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru zisk 1,5 miliardy eur. Skutečný výsledek je ale horší než i ten nejpesimističtější odhad oslovených expertů, který činil 1,44 miliardy eur.

Pojišťovna pokles vysvětlila mimo jiné mimořádnými daňovými srážkami v loňském třetím kvartálu.

Celkové příjmy klesly ve třetím kvartálu meziročně o 4,3 procenta na 27,5 miliardy eur a provozní zisk se snížil o 7,5 procenta na 2,45 miliardy eur. Společnost ale nadále očekává, že celoroční provozní zisk se bude pohybovat u horního okraje jejího cílového rozpětí mezi deseti a 10,8 miliardy eur.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven.

Zdroj: ČTK


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y