Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijské akcie vykázaly jen minimální změny

Asijské akcie vykázaly jen minimální změny

12.11.2015 8:09
Autor: Pavel Daniel

Asijské akcie po čtvrteční obchodní seanci vykázaly jen minimální změny. A to i po propadu akcií v USA. Posilování Japonského jenu nahrálo japonským exportérům, naopak po poklesu cen ropy ztrácely akcie energetických firem. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific zaznamenal jen minimální změny a uzavřel na úrovni 133,06 bodu.

Japonský index Topix ztrácí aktuálně 0,11 procenta. Vývoji nahrálo posilování jenu vůči Americkému dolaru. I díky atakování 12ti týdenního maxima během středeční seance, zvýšil index Topix celoroční zisk zatím na 13 procent. Index Nikkei 225 uzavřel jen s minimálními změnami na 19 697,77 bodech. Jen se vůči Americkému dolaru obchodoval na hodnotě 122,91 jenu za dolar.Cena ropy WTI dosáhla na 43,19 USD za barel a cena ropy Brent uzavřela na 46,05 Amerických dolarech za barel, což bylo po předchozí obchodní seanci o 3,4 procenta méně. Podle analytiků zůstává hlavním důvodem pro oslabování ceny ropy stav zásob v USA.

Novozélandský akciový index S&P NZX 50 přidal 0,2 procenta, australský S&P / ASX 200 Index aktuálně roste o 0,05 procenta a jihokorejský index Kospi ztrácí 0,20 procenta. Čínské akcie připisovaly poprvé po pěti ztrátových seancích zisky. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises posiluje aktuálně o 1,59 procenta na 10 406,34 bodu, Hang Seng index roste o 2,05 procenta. Shanghai Composite Index ztrácí 0,41 procenta a index CSI 300 odepisuje necelé procento. Důvodem je podle analytiků to, že technické indikátory naznačují, že akcie v indexu se blíží překoupeným podmínkám. Podle Kevina Gardinera, globálního investičního stratéga Rothschildovy společnosti Wealth Management, kterého citovala agentura Bloomberg, existuje nyní jen velmi málo důvodů pro globální investory vlastnit čínské akcie.


Čtěte více:

Technická analýza - Dobrá čísla z britských ostrovů pomohla libře výše, sterling aktuálně při 1,5200 GBPUSD
11.11.2015 16:06
GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje vysoko nad hladinou denního pivot...
Lenovo vykázalo rekordní čtvrtletní ztrátu
12.11.2015 8:12
Čínská společnost Lenovo Group, která je největším výrobcem osobních p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW