Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha dnes ztrácí -1,43 %; cestu k zisku našly jen dvě akcie

    Praha dnes ztrácí -1,43 %; cestu k zisku našly jen dvě akcie

    12.11.2015 17:24
    Autor: Pavel Petr, Patria Online

    Pražská burza dnes dopoledne ztrácela jen mírně po poledni, své ztráty prohloubila a zavřela čtvrteční den se ztrátou 1,4 % na 978,69 b. na dvoutřetinovém obchodním objemu. V regionu oslabovaly i další indexy jako polský WIG20 -0,49 % anebo maďarský BUX -0,19 %.

    Finanční sektor zavřel v červeném. Nejvíce ztratila pojišťovna VIG -3,4 % na 768 bez jakýchkoliv zpráv. Erste Bank ztratila také, propadla na 760,2 o -1,66 %. Komerční banka dnes celý den byla pod tlakem prodejců. Až v závěru tento tlak povolil a KB zachránila část pozic, které před závěrem ztratila. Závěr tedy byl na 5 042 se ztrátou -0,47 %. Obchodování s titulem Komerční banky tvořilo přes 40 % veškerého objemu na burze.

    ČEZ během dnešního dne ztratil 1,5 % na 472,80 . ČEZ jako včera sbíral spíše negativní hodnocení od zahraničních domů, když Credit Suisse snížila cílovou cenu na 566 z 609 , hodnocení je na neutral.

    ČEZ po uzavření trhů oznámil zpětný odkup dluhopisů v dolarech s úrokem splatných v roce 2022 a emise v eurech splatných v roce 2020.

    CETV klesla dnes o -2,6 % na 50,60 . Akcie O2 CR ztratilo půdu pod nohama a propadla pod 230 na 229 . Ztratila -0,43 %.

    Defenzivní tituly na tom byly smíšeně. Tabák jen kosmeticky ztratil resp. stál na červené nule (-0,07 %) a den zavřel na 11 842 . Pegas Nonvowens byl jednou ze dvou akcií, které našly recept na to jak se postavit trendu. Pegas získal na hodnotě +1,66 % na 767,50 .

    Akcie Stock Spirit odepsala -2,69 % na 68,70 a neubránila hladinu 70 . Pivovary Lobkowicz dnes měly reportovat svoje výsledky. Zatím se tak nestalo a akcie bez jakéhokoliv pohybu zůstala na 206 .

    Druhou akcií, která si našla cestu k ziskům, byla Fortuna. Ta získala +1,55 % na 84,95 .


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.07.2026
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board