Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asie: Ztráty komodit a propad amerických akcií oslabily většina trhů

Asie: Ztráty komodit a propad amerických akcií oslabily většina trhů

13.11.2015 8:08
Autor: Pavel Daniel

Propad amerických akcií ovlivnil obchodování na většině asijských trhů. Tamní akcie totiž oslabily také. Propady vedly především akcie zpracovatelů surovin a energetické tituly. Regionální benchmark akciový index tak zaznamenal již třetí celotýdenní ztrátu. MSCI Asia Pacific Index klesl o 0,6 procenta na 132,81 bodu. Trhy ovlnil i propad cen komodit.

Japonský index Topix od září připsal sice 16 procent, ale v závěru týdne odepsal 0,49 procenta. Index Nikkei 225 uzavřel na 19 596,91 bodech, což je o 0,51 procenta méně než v předchozí obchodní seanci. Index tak připsal už osmou ztrátu. Japonský jen se vůči Americkému dolaru obchodoval na hodnotě 122,69 jenu za dolar. Cena ropy WTI oslabuje už třetí den v řadě po sobě. Tentokrát na 41,52 USD za barel. Cena ropy Brent odepsala 4 centy na 44,10 USD za barel.

Podle analytiků je hlavním tématem i na asijských trzích nejbližší rozhodování amerického FEDu o nastavení úrokových sazeb v zemi. Druhým tématem pak aktuálně cena komodit. Podle Matthewa Sherwooda, šéfa investiční strategie Perpetual Ltd, kterého citovala agentura Bloomberg se dá čekat velmi volatilní období. Jihokorejský akciový index Kospi ztrácí více než procento, novozélandský S&P NZX 50 Index odepsal 0,5 procenta a australský S&P / ASX 200 Index klesá o 1,45 procenta. Podle statistik agentury Bloomber zaznamenal australský akciový index největší ztrátu od září 2015.

Čínské akcie, obchodované v Hong Kongu, klesly nejvíce za šest týdnů. Důvodem je oslabení cen komodit. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises odepisuje 2,43 procenta na 10 154,10 bodu. Pokles byl tažen ztrátami akcií ropných firem a bank. Index Hang Seng ztrácí 2,30 procenta. Shanghai Composite Index klesá o 1,32 procenta a index CSI 300 odepisuje 1,05 procenta.


Čtěte více:

Pivovary Lobkowicz meziročně zvýšily tržby +1,9 %; exportu se nedaří kvůli Rusku
12.11.2015 18:18
Pivovary Lobkowicz Group (PLG) po uzavření pražské burzy hlásí svoje v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina
12:23Investoři se vracejí do akcií, ale zlato si nechávají  
12:16Goldman Sachs navyšuje pro zlato cílovou cenu ke konci roku na 5 400 dolarů
10:33Ubisoft ve vážných problémech: společnost ruší herní projekty a zavírá studia. Akcie padají až o 30 procent
9:10Rozbřesk: Obchodní válka s USA je stále větší hrozba pro růst než pro inflaci
8:51Trump se dohodl se šéfem NATO, nová cla nezavede. Evropa reaguje růstem  
8:15Trhy ocenily dohodu Trumpa s Ruttem o Grónsku. Trump nezvýší cla
6:03Mobius: Čínské akcie zajímavé, na zlatu je spíše čas vybírat zisky
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data