Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Český trh po svátku znovu otevírá

Český trh po svátku znovu otevírá

18.11.2015 8:49
Autor: Redakce, Patria.cz

Index pražské burzy PX zakončil pondělní den s průměrným objemem obchodů níže o 0,24 % na úrovni 978,7 bodu. Hlavním „viníkem“ poklesu byla energetika ČEZ, která dokázala přetlačit positivní vývoj na bankovních titulech. ČEZ odepsal přes 2,5 procenta a vyklesal na cenu 464,9 CZK/akcie stahován nízkými cenami uhlí a silové elektřiny.

Oběma bankovním titulům se dařilo, Komerční banka přidala procento, Erste Bank posílila o kosmetických 0,12 % na kurz 756,9 za akcii. Pojišťovna VIG naopak 0,25 % ztratila a ukončila den na ceně 768,1 CZK/akcie.

Akcie Stock Spirit zakončily den výše o 2,18 % na 70,4 CZK/akcie. Dařilo se také tabáku, Philip Morris zpevnil na 11897 CZK (+0,6 %). Dařilo se rovněž akciím O2 CR, poskočily o 0,2 % a den v zelených číslech zakončila také CETV (+0,81 %).

Ostatní české blue-chip tituly ztrácely: Fortuna (-2,6 %), NWR (-5,6 %), Unipetrol (-0,99 %), Lobkowicz (-0,49 %) a Pegas (-0,56 %).

„Pražská burza bude po včerejším státním svátku opět otevřena. Očekáváme obchodování v zelených číslech. Komerční banka v pondělí podržela psychologickou hranici 5000 a akcie by dnes mohla atakovat 5100 . Akcie ČEZ by se měly obchodovat nad 470 . Zvýšenou aktivitu dnes uvidíme na telekomunikaci O2 jako důsledek zažazení titulu do indexu MSCI.“ říká Tomáš Uher, trader Patria Online.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data