Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Evropa v červeném hávu; výjimkou FTSE100 kvůli dobrým stres testům bank

    Evropa v červeném hávu; výjimkou FTSE100 kvůli dobrým stres testům bank

    01.12.2015 18:03
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Dnešní evropská seance končí negativně. DAX zatím oslabuje o -1,06 %, Euro Stoxx ztrácí -0,76 %, hlavnímu trendu se vzpírá britské FTSE100, které posiluje +0,62 % na 6 396 bodů. Na Daxu pokles vedly akcie ze sektoru Materials, protiváhou jim byly akcie ze sektoru Utilities a také spotřebního zboží.

    Britským titulům se vedlo o mnoho lépe než akciím na pevnině. Index FTSE100 táhly hlavně akcie bank, které si užívaly pozitivních výsledků testů Bank of England, která oznámila, že všech sedm klíčových britských bank prošlo stres testy v roce 2015 bez problémů. Šéf BoE se pak nechal, slyšet, že britský bankovní systém je mnohem robustnější než byl před krizí.

    Hvězdou indexu Stoxx 600 bylo německé RWE se ziskem 16,6 %, což znamená největší nárůst za posledních sedm let. Impulzem pro takto velký nárůst byla zpráva, že firma vyčlení divizi obnovitelných zdrojů, sítí a retailu do samostatné společnosti, se kterou by se mělo začít na konci příštího roku obchodovat na burze. V rámci sektoru výrazně posilovaly i akcie Drax Group, které přidaly 12,4 %. Evropská komise totiž uvedla, že využití biomasy v uhelných elektrárnách RWE má nárok na státní pomoc. To by znamenalo určitý posun v dosavadní politice, která by mohla podporovat i ostatní producenty.

    Výprodeje naopak postihly společnost Linde, která oslabila o 14,3 % díky sníženému výhledu hospodaření. Zhoršené doporučení ze strany analytiků Redburn pak poznamenalo německé Metro, jehož akcie propadly o 5 %. Ze sektorů zamířily do červených čísel zejména automobilky, kde Daimler, Nokian nebo Renault zakončily seanci o téměř dvě procenta níže.


    Čtěte více:

    Akcie pro příští rok podle Goldman Sachs
    01.12.2015 17:45
    Během posledních týdnů jsem se zde často vracel k titulům, které pro r...
    Praha odepsala -0,55 %; O2 CR pod tlakem kvůli MSCI
    01.12.2015 17:38
    Pražská burza dnes oslabila o -0,55 % na 969 bodů na mírně nadprůměrné...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    13:05Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed, BoJ i BoE nechají sazby zatím beze změny  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m