Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie navázaly na včerejší růst

Americké akcie navázaly na včerejší růst

22.12.2015 22:01
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Americké akciové trhy dnes přidaly druhým dnem, kdy se po dlouhé době dařilo komoditám. Dnešní růst byl v režii hlavně sektorů, které v tomto roce dostaly výkonnostně nejvíce zabrat- zpracovatelského a energetického.
Většina důležitých makroekonomických údajů už v tomto roce byla prezentována, na trzích se tak dá čekat snížení objemů a mírná sváteční aktivita. Dnes byla zveřejněna třetí revize hrubého domácího produktu v USA, který anualizovaně rostl o 2 %. Oslovení analytici počítali s růstem o desetinu nižším. Prodeje stávajících domů nedokázaly dostát tržním konsensům. V listopadu změnilo majitele 4,76m domů, trhy kalkulovaly se stagnací ve výši 5,35m domů.

Index Dow Jones Industrial Average, dnes tažen hlavně výše zmíněnými sektory, růstem o 1,0 % vyčníval z řady hlavních sledovaných barometrů. Obchodování končil na hodnotě 17418 bodů. S&P 500 pokračoval ve včerejčím růstu finální hodnota 2039 bodů znamenala posun o 0,9 %. Obchodní aktivita u komponentů S&P 500 byla o 18 % nižší než je průměr za posledních 30 dní. Technologický Nasdaq Composite dnes zvýšil svou hodnotu na 5001 bodů (+0,6 %).

Měnový pár EURUSD po dnešním růstu mírně korigoval na hranici první rezistence (1,0951). Po dlouhé době dnes ropa zamířila k settlementu v zelených číslech. Nedokázala sice udržet denní maxima (36,5 USD/barel WTI), ale v cena 36,10 USD znamenala posun o 1 % výše. Ropě neuškodily ani komentáře ze strany bývalého CEO společnosti Shell, který sice pomalu vidí světlo na konci tunelu, ale 1Q16 má být nadále krušný. Trojská unce zlata s mírnou ztrátou 0,5 % končila na ceně 1073 USD.

Výrobce těžké techniky společnost Caterpillar, který je nejhorším konstituentem indexu Dow Jones (-25 % v tomto roce), rostl nejvíce za poslední dva měsíce. Společnost OTR Global dnes zvýšila výhled z negativního na smíšený. Dle jejich průzkumu je patrné zmírnění poklesů objednávek na vybavení pro těžký průmysl a energetiku. Akcie jsou dnes svým ziskem 4,9 % (cena 68,40 USD) hlavním tahounem indexu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.01.2026
18:33O trochu více jestřábí pohled…
17:11IPO CSG bez drobných investorů a ČEZ pod tlakem politiky
16:18Ministr financí USA věří, že Evropané kvůli Grónsku nevyhrotí vztahy s USA
16:05Ministři financí EU zvažují protiúder na nové hrozby z USA
15:35Šéf Microsoftu: Závod AI rozhodnou náklady na energie
14:07Netflix změnil podobu dohody s Warner Bros. Nově zaplatí kompletně v hotovosti
14:02Hyperbýčí sentiment pod tlakem. Geopolitika srazila americké futures hluboko pod nulu
13:00Rizika pro dluhopisy stoupají, když trhy zůstávají pod tlakem geopolitiky  
12:05Prodej dluhopisů ve světě zrychluje. Investoři se obávají rostoucích deficitů
10:03CSG by při IPO mohla získat až 3,8 miliardy eur. Nabídka byla pokryta během několika minut
8:57Kofola kupuje společnost Nobilis Tilia, která vyrábí čistě přírodní kosmetiku
8:49IPO CSG již pokryto, účast retailu stále nejasná. Americké futures temně rudé  
8:44Rozbřesk: Další TACO trade před námi?
8:44Cena zlata poprvé překonala 4 700 dolarů
6:06Micron: Nedostatek paměťových čipů je „bezprecedentní“ a potrvá roky  
19.01.2026
17:06Měknutí amerického inflačního cíle a evropská rovnováha
16:43CSG údajně začne zítra sbírat objednávky, na amsterdamské burze má mít debut v pátek
15:57Trumpova cla by v Evropě zasáhla auta, léky, luxus i energetické firmy
14:20Škoda Auto loni celosvětově zvýšila dodávky vozů o 12,7 pct na 1,043.900
13:38PODCAST Týdenní výhled: Trump zvyšuje cla, Evropa chystá odvetu a reportovat bude Netflix  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data