Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Po volatilních dnech v Asii přišlo v závěru týdne zklidnění

Po volatilních dnech v Asii přišlo v závěru týdne zklidnění

08.01.2016 8:37
Autor: Pavel Daniel

Volatilní obchodní týden má za sebou akciový region Asie. Páteční obchodní seanci uzavřely akcie v Asii nejprudším týdenním propadem od roku 2011. Přesto ale poslední den druhého lednového týdne roku 2016 zvrátil regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific pokles poté, co Čína oznámila, že prozatím upouští od dalšího snížení referenční sazby jüanu. Páteční seanci benchmark index regionu uzavřel v zisku 0,3 procenta.

Japonský index Topix aktuálně klesá o 0,73 procenta na 1 447,32 bodu. Index Nikkei 225 uzavřel obchodování se ztrátou 0,4 procenta na 17 697,96 bodu. Japonský jen se vůči Americkému dolaru obchodoval o 1 procento výše na 119,37 jenu za dolar, což je nejvyšší hodnota od října. Australský S&P / ASX 200 Index odepisuje 0,39 procenta, novozélandský index S&P / NZX 50 klesl o 1,1 procenta a jihokorejský index Kospi připisuje 0,7 procenta.

I po zklidnění situace na kapitálových trzích v Asii ale analytici zatím nevidí do budoucna příliš optimismu. „Nikdo nemůže posoudit, co čínská vláda vlastně chce dosáhnout," citovala agentura Bloomberg Liu Yanga z Atlantis Investment Management. Yang soudí, že cílem je přinejmenším pokus o stabilizaci trhu, ale nyní se musí čekat, zda přijatá opatření zaberou. Dá se prý proto čekat další volatilní vývoj.

Čínský index Shangai Composite uzavřel obchodování se ziskem 2 %, index CSI 300 aktuálně přidává 2,04 procenta. Hongkongský Hang Seng Index roste aktuálně o 1,18 procenta a Hang Seng China Enterprises Index připisuje 1,82 procenta.

Cena ropy WTI na New York Mercantile Exchange vzrostla o 1,58 % na 33,80 USD za barel. Cena ropy Brent na Intercontinental Exchange (ICE) uzavřela na 33,77 USD za barel, což je pokles o 1,36 % oproti předchozí ceně.


Čtěte více:

Nálada na trzích se trochu zlepšila, obrat ropy pomohl komoditním měnám
07.01.2016 17:49
Další výplach čínských akcií a rychlé zastavení obchodů ráno určilo ná...
Wall Street výrazně oslabila, S&P 500 -2,3 %
07.01.2016 22:02
Americké akciové indexy dnes zaznamenaly další ztráty a směřují tak ne...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index