Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha dnes v červeném, dolů jí stáhla KB

    Praha dnes v červeném, dolů jí stáhla KB

    13.01.2016 17:04
    Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

    Pražská burza zahájila středeční obchodování růstem o 0,2 procenta. Zisky z počátku obchodní seance však neudržela a oproti hlavním západoevropským akciovým indexům, které připisovaly i více než procento se později přehoupla mírně do červených čísel, kam ji stáhl hlavně propad akcií Komerční banky. Do červena se zbarvil k večeru i německý akciový index DAX a další západoevropské akciové indexy mírnily k večeru předchozí zisky. Na podprůměrném objemu obchodů 0,447 miliardy tak zakončil index PX středu se ztrátou 0,53 procenta na úrovni 914,73 bodu.

    Akcie ČEZ se dnes na velmi slušném objemu obchodů stabilizovaly kolem 409 za akcii. Titul během obchodní seance připisoval okolo procenta, nakonec zavřel se ziskem 0,59 procenta na 408,40 za akcii.

    Index pražské burzy táhly dolů hlavně akcie Komerční banky, které se dnes ocitly oproti dalším evropským bankám pod značným prodejním tlakem. Komerční banka včera večer oznámila, že za účelem zvýšení likvidity navrhne valné hromadě štěpení emitovaných akcií v poměru 5:1. Komerční banka dnes odepsala 2,25 procenta a zavřela tak pod psychologickou hranicí 5000 na 4985 za akcii. Ostatní tituly z finančního sektoru obchodovaly mírně v zelených číslech. Erste bank připsala 0,11 procenta na 728,20 . VIG ukončil obchodování o 0,16 procenta výše na 639 za akcii.

    Defenzivní tituly obchodovaly smíšeně – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování na zelené nule na 726 . Tabák skončil se ztrátou 0,79 procenta na 11904 .
    Akcie telekomunikace O2 uzavřely obchodování o bezmála 2 procenta níže na 247,40 .

    Mediální skupina CETV zaznamenala nárůst o více než procento na 66 . Unipetrol spadl o 0,59 procenta a ukončil obchodování na 160 . Akcie loňského nováčka na pražské burzovní scéně, Kofoly ztratily 1,6 procenta na 485 a drží se tedy i nadále pod emisní cenou 510 korun. Sázková kancelář Fortuna připsala bezmála 2 procenta na 78,90 . Akcie Stock Spirits naopak více než procento ztratily na 44,50 . NWR ve 4Q vyprodukovala 2,304 mt uhlí. Průměrná cena koksovatelného uhlí činila 86 eur za tunu. Akcie NWR odepsaly 10 procent na 9 haléřů.


    Čtěte více:

    IPO Watch - v současné situaci nečekejme mnoho
    13.01.2016 13:38
    Tento ani příští týden nečekejme příliš rozsáhlou aktivitu na trhu IPO...
    Do Řecka se vrátila inflace, bohužel jen díky zásahu Atén
    13.01.2016 16:12
    Loňské léto bylo ve znamení obav odchodu Řecka z EMU, diskuse o Grexit...

    Váš názor
    • štépení KB
      13.01.2016 17:21

      jednoznačně pozitivní zpráva
      asjav
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu