Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pouze tři tituly dnes v Praze skončily v zelených číslech

Pouze tři tituly dnes v Praze skončily v zelených číslech

18.01.2016 16:42
Autor: Michal Putna, Patria Online

Pražská burza se dnes, stejně jako všechny hlavní evropské trhy, zbarvila do ruda. Index PX odevzdal přes 1,5 % a vyklesal na úroveň 868 bodů. Objem obchodů byl lehce podprůměrný. Pražský parket táhl do záporu především finanční sektor společně s energetikou ČEZ a pouze tři tituly zakončily den v zelených číslech (Stock +2,63 %, Philip Morris +0,22% a Kofola +0,62 %).

Další očistou si dnes prošly banky, KB odepsala 2,3 %, Ersta ztratila 0,8 procenta a rovněž VIG zakončil den o 1,1 % níže. ČEZ ztratil přes 2,7 % a klesá na mnohaletá minima, dnes zakončil obchodování na kurzu 382 CZK/akcie, což je cena, která již některým investorům může přijít jako atraktivní vstup do pozice.

Z velkých kapitalizací ztrácelo rovněž O2 CR, konkrétně cenné papíry telekomunikace odepsaly 1,7 % a přes 3 procenta ztratila Fortuna. Negativní sentiment, nejen na komoditním trhu, dolehl i na Unipetrol, který vrátil necelé procento své ceny a zakončil den na kurzu 158,45 CZK/akcie. 12,5 % smazalo NWR, cena těžaře se nyní tak nachází na kurzu na 7 haléřů/akcie.


Váš názor
  •  
    18.01.2016 17:01

    Dočetl jsem se, že dnešek je nejdeprisivnějším dnem roku. Podle toho to také na české burze vypadalo. I když na pražské burze panuje deprese už od samého začátku roku. Už aby přišly lepší časy.
    juniper
Aktuální komentáře
02.03.2026
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:15ON-LINE: Šok na globálních trzích. Evropský plyn zdražuje až o 50 procent
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  
13:15Od aerolinek po zbrojaře. Jak na konflikt na Blízkém východě reagují jednotlivé sektory?
13:08Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ a Netflix se vzdává boje o WBD  
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci
9:36Doprava přes Hormuzský průliv se téměř zastavila. Brent skokově zdražuje a míří k 80 dolarům  
9:16Rozbřesk: Chaos na Blízkém východě může v případě delšího trvání výrazně zasáhnout globální ekonomiku
8:42Eskalace na Blízkém východě stahuje akcie dolů, bezpečná aktiva letí vzhůru a Pentagonem se rozešel s Anthropic  
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu