Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražské zelené úterý táhl hlavně finanční sektor

Pražské zelené úterý táhl hlavně finanční sektor

19.01.2016 17:01
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Dnešní data z čínské ekonomiky jen podpořila sázky na další stimulus tamního hospodářství. Čínské akcie vyskočily nejvíce za poslední 2 měsíce a pesimismus v poslední době spojený s druhou největší světovou ekonomikou na chvíli ustoupil do pozadí, stejně tak jako tlak, který Čína vyvíjela na komoditní sektor. Ropa konečně otočila do plusu a komoditní tituly pomohly vzhůru evropským akciovým indexům, které odpoledne hromadně přidávaly i více než 2 procenta. Ropa ani evropské akcie však dnešní zisky zcela neudržely. Pražská burza následovala trend na evropských trzích a obchodovala se celou úterní seanci v zelených číslech.

Index PX tak dnes přerušil čtyřdenní sérii ztrát a po většinu úterní obchodní seance připisoval více než procento. Před závěrem však část těchto zisků vymazal. Na jen mírně podprůměrném objemu obchodů 0,556 miliardy zakončil index PX druhý den tohoto týdne ziskem 0,71 procenta na úrovni 873,98 bodu. Pražské burzovní scéně s ohledem na zisky dominovaly tituly z finančního sektoru v čele s VIG a Erste Bank. Na rekordní minimum se úterv naopak propadly akcie NWR.

Akcie ČEZ byly hlavně v úvodu dnešní obchodní seance tahounem domácího trhu, když připisovaly i 2 procenta. Během obchodování však číst zisků ČEZ odevzdal a zavřel tak opět pod psychologickou hranici 400 za akcii. Titul připsal 0,65 procenta na 384,50 za akcii.

Finanční sektor následoval evropský trend růstu bankovních titulů. Erste a VIG se tak staly dnešními tahouny indexu PX . Část výrazných zisků však před závěrem domácího trhu ztratily. Naopak mezi mírnými zisky a ztrátami dnes kolísala Komerční banka, před závěrem nakonec otočila do ztráty. Titul zavřel na červené nule na 4748 . Největší procentní zisky zaznamenal nejen ve finančním sektoru VIG. Titul ukončil obchodování o 1,85 procenta výše na 621,30 za akcii. Erste Bank rostla o 1,62 procenta na 675,90 , stále se tak drží pod 700 za akcii.

Defenzivní tituly obchodovaly smíšeně – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování o 0,14 procenta níže na 720 . Tabák skončil v plusu se ziskem 0,62 procenta na 11950 .
Akcie telekomunikace O2 taktéž v zeleném, připsaly více než procento na rovných 249 .

Mediální skupina CETV navzdory značným ziskům, které sbírala během úterní obchodní seance, obrátila do záporu a nakonec odepsala 0,60 procenta na 58,35 . Unipetrol klesl o 0,28 procenta a ukončil obchodování na 158 . Akcie loňského nováčka na pražské burzovní scéně, Kofoly odepsaly procento na 485 . Sázková kancelář Fortuna připsala 0,32 procenta na 77,25Kč. Akcie Stock Spirits ztratily bezmála 4 procenta na 41,20 . Akcie NWR v Praze dnes během obchodování padly na rekordní minimum 0,06 , zavřely nakonec beze změny na 7 haléřích.


Čtěte více:

Globalizace má vrchol za sebou, začala de-globalizace
19.01.2016 16:37
Ve světové ekonomice probíhá několik procesů, které ukazují na sílící ...
Výsledky Morgan Stanley v 4Q15, premarket +3 %
19.01.2016 13:25
Americká banka Morgan Stanley navázala na své konkurenty a představila...
Objem investic do internetových start-upů v Číně zpomalil. Přijdou změny?
19.01.2016 15:15
Čínské internetové společnosti se v posledních letech doslova hřály ve...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university