Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Technická analýza - Dolar napravuje včerejší klopýtnutí a před ECB posiluje pod denní pivot

    Technická analýza - Dolar napravuje včerejší klopýtnutí a před ECB posiluje pod denní pivot

    10.03.2016 9:13
    Autor: Martin Novotný, Patria Finance

    EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,0996 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 60. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.

    Preferovaný scénář: SHORT pozice. Euro v defenzivě na pozadí jednání ECB může dosáhnout až na druhou supportní úroveň při 1,0907 EURUSD.
    Alternativní scénář: LONG pozice. Nečinnost evropské monetární autority by mohla naopak euru pomoci a to vyšplhá nad včerejší maxima při R1.

    Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,23, celkem 45 % obchodníků se nachází v long pozici.

    Klíčové technické úrovně:

    R2 - 1,1085
    R1 - 1,1044
    Pivot - 1,0996
    S1 - 1,0955
    S2 - 1,0907

    postreyh

    Komentář: 10. března 2016 je tady a s ním další klíčový den pro euro. V průběhu včerejšího dne se sice více dařilo dolaru, ve večerních hodinách si však vzala slovo společná evropská měna a začala posilovat. Svoji převahu nad greenbackem nakonec přetavila v denní zisky. Souboj se odehrával opět kolem úrovně 1,1000 EURUSD a měnový pár tak na hodinovém grafu vytvořil již třetí, velmi podobnou formaci (viz šedě zvýrazněné obdélníky). Pokud by tento pattern měl platit i dnes, euro by se mělo nadechnout a od technické úrovně při S1 na 1,0955 EURUSD zamířit výše. Karty však rozdá odpoledne ECB. Ve 13:45 bude rozhodnuto o sazbách (pravděpodobnost dalšího snížení sazeb hlouběji do záporu narostla na 94 %), o pár okamžiků později se dočkáme také komentáře a tiskové konference. Evropskou měnu očekáváme spíše v defenzivě a atakování S2 bychom se mohli dočkat brzy odpoledne.


    Čtěte více:

    Spekulace o dalších stimulech světových ekonomik poslaly akcie v Asii k prvním ziskům v tomto týdnu
    10.03.2016 8:20
    První ziskovou seanci v tomto týdnu ohlásila po středě většina asijský...
    Nasdaq koupí od Deutsche Börse provozovatele opčních burz ISE
    10.03.2016 8:33
    Americká burzovní skupina Nasdaq OMX koupí od německé Deutsche Börse ...
    Pražská burza - Trh v záporné nule
    10.03.2016 8:43
    Pražská burza včera na rozdíl od svých evropských protějšků uzavřela d...
    Co dnes čekat od ECB?
    10.03.2016 9:10
    Dnešní otázka nezní, zda ECB něco udělá, ale spíše jak moc udělá a zda...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.08.2026
    8:36Víkendář: Německo čelí velkým výzvám, ale není to poprvé
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data