Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar se bude snažit dosáhnout spodní linie regresního kanálu

Technická analýza - Dolar se bude snažit dosáhnout spodní linie regresního kanálu

24.03.2016 9:33
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod denním pivotem a pod středovou linií sestupného regresního kanálu. Oscilátor relativní síly RSI se nachází poblíž přeprodaného pásma. Aktuálně při 35 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje začínající down-trend. Fractal ukazuje up-trend.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pohyb pod denním pivotem s atakováním úrovně S1 naznačuje možnost dosažení S2 při 1,1127 EURUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. V případě atakování hladiny pivotu lze předpokládat vstup nad horní linii sestupného regresního kanálu 1,1200 EURUSD.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,41, celkem 41 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové denní technické úrovně:

R2 - 1,1255
R1 - 1,1221
Pivot - 1,1190
S1 - 1,1157
S2 - 1,1127

fx

Komentář: Technika by dnes mohla mít převahu i nad očekávanými makrodaty. Dolar by se tak pozvolna mohl přibližovat k hladině 1,1127 EURUSD. S atakováním úrovně 1,1157 EURUSD lze tedy očekávat pohyb k další supportní úrovni při 1,1127 EURUSD.

 

Čtěte více:

Libra jako hlavní finanční oběť teroristických útoků v Bruselu
24.03.2016 9:10
Chtělo by se napsat, že reakce finančních trhů v Evropě na teroristick...
Samsung Electronics se chce změnit a fungovat jako startup
24.03.2016 8:41
Jihokorejská společnost Samsung Electronics hodlá podniknout reformu c...
Spotřebitelská nálada v Německu se mírně zhoršuje, ukázal průzkum GfK
24.03.2016 8:49
Nálada německých spotřebitelů se mírně zhoršuje, lidé jsou méně optimi...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst