Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Britský trh práce dodal solidní čísla, mzdy zrychlily

Britský trh práce dodal solidní čísla, mzdy zrychlily

18.05.2016 10:40, aktualizováno: 18.5. 11:02
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Březnová data z britského trhu práce překvapila pozitivně. Důležité je zrychlení mezd zpět na 2 procenta po slabším únoru. Meziroční růstová tempa jsou nižší než v loňském roce, ten byl ale v tomto směru netypicky dobrý. 2procentní růst lze v rámci posledních let označit za solidní.

Navíc stoupla i zaměstnanost, zatímco se čekala její stagnace. Míra nezaměstnanosti stagnuje na nízkých 5,1 procenta. Náznakem pro duben jsou počty žadatelů o dávky a ty vypadají celkem příznivě - došlo k lehkému poklesu. Vysoká zaměstnanost utahuje podmínky na trhu práce a měla by vytvářet tlak k dalšímu růstu mezd.

Libra na čísla reaguje velmi vlažně, k posílení je nedokázala využít. Domníváme se však, že vývoj trhu práce by měl snižovat sázky na pokles britských sazeb v letošním roce. Mzdy jsou jednou z klíčových statistik, na které se pravidelně odkazuje centrální banka.

Na druhou stranu samozřejmě stále hrozí odloučení Británie od EU, které by mělo pravděpodobně negativní vliv na ekonomiku. Dokud toto riziko nepomine, spekulace na uvolnění politiky Bank of England těžko vymizí.

brit


Čtěte více:

Japonská ekonomika vzrostla ve čtvrtletí nejrychleji za rok
18.05.2016 8:20
Japonská ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu o...
Dilema Fedu: chuť zvednout úroky versus BREXIT a recese zisků
18.05.2016 9:10
Americká data se lepší a rétorika Fedu se přiostřuje již několikátý de...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data