Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Libře napomáhají špatná makrodata ze zámoří

Technická analýza - Libře napomáhají špatná makrodata ze zámoří

08.06.2016 14:06
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

GBPUSD: Dolar ustoupil nad hladinu denního pivotu 1,4553 GBPUSD. Oscilátor relativní síly RSI s posilující librou směřuje k překoupenému pásmu. Aktuálně při hodnotě 69 bodů. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. Libra si pohybem nad hladinu pivotu otevřela prostor k atakování úrovně 1,4665 GBPUSD. Překonání této hladiny však bude z technického pohledu nemožné, když při této úrovni se nachází EMA200 a R1.

Alternativní scénář: SHORT pozice. V případě, že měnový pár uzavře pod úrovní 1,4553 GBPUSD, můžeme očekávat pohyb k S1 při 1,4437 GBPUSD. se můžeme dočkat dosažení S1 při 1,4372 GBPUSD.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,43 , celkem 41 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 – 1,4781
R1 – 1,4665
Pivot – 1,4553
S1 – 1,4437
S2 – 1,4325

gbpusd

Komentář: Odrazu libry směrem vzhůru notně napomohla špatná data z amerického trhu práce, která patřičně zchladila sázky na růst sazeb Fedu. Mírnou podporou jsou poslední data z průmyslu, ačkoli struktura stále nevypovídá o udržitelném nastartování růstu. Z čeho je libra stále více nervózní, je blížící se referendum o EU. S kurzem hýbou nové průzkumy i intenzivnější aktivita zastánců i odpůrců členství v Unii. Volatilita značně narostla a zřejmě se v následujících dvou týdnech ještě udrží. Nová data by v této periodě měla hrát podružnou roli; do hry ještě před referendem může promluvit jednání Fedu.


Čtěte více:

Polsko se v čele Visegrádu zaměří na migraci a energetiku
08.06.2016 12:59
Polské předsednictví visegrádské skupině (V4) se zaměří na energetiku ...
ČNB bude mít od července novou sekci dohledu nad finančním trhem
08.06.2016 13:31
Česká národní banka bude mít od 1. července druhou sekci dohledu nad f...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data