Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar již pátý den v řadě oslabuje, dnes vyčká na další data z trhu práce

Technická analýza - Dolar již pátý den v řadě oslabuje, dnes vyčká na další data z trhu práce

09.06.2016 9:10
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mírně nad hladinou denního pivotu na 1,1383 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 53. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pokud dolaru nezabrání data, mohl by se proti euru posunout níže pod denní pivot při 1,1383 EURUSD.

Alternativní scénář: LONG pozice. Euro může navázat na své úspěchy z úvodu týdne a pokračovat ve své převaze proti dolaru.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,65, celkem 38 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,1440
R1 - 1,1413
Pivot - 1,1383
S1 - 1,1357
S2 - 1,1327

eurusd

Komentář: Dolar ani třetí obchodní den po pátečním výprasku nedokázal zabrat a zamířit jižním směrem, euro si své pozice drží a zisky dokonce mírně navyšuje. Ruku v ruce s pohybem na eurodolaru se pohybuje také ropa, která zaváhání americké měny náležitě využívá a směřuje nad 51 USD za barel ropy WTI. Greenback oslabuje v návaznosti na slabá data z trhu práce, kterých jsme v poslední době svědky. Na ten zase navazuje ve svých komentářích Fed, který vývoj na pracovním trhu náležitě anticipuje holubičí rétorikou. Mírně klesají také výnosy amerických dluhopisů, což zámořskému platidlu sílu rozhodně nedodává. Čtvrteční data z USA budou tradičně pod taktovkou nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti, na které budou oči dolarových býků soustředěny nejvíce. Výrazný pohyb ale neočekáváme, měnový pár by se měl pohybovat kolem denního pivotu těsně pod úrovní 1,1400 EURUSD. Dolaru nestojí v cestě ani oscilátory, které se pohybují v neutrálním pásmu, naopak překonal směrem dolů ukazatel SAR (viz graf).


Čtěte více:

Po včerejší mírné korekci přijde znovu oživení
09.06.2016 8:44
Domácí burzovní parket se celý středeční den držel pod tlakem silného ...
Dražší komodity pomáhají čínským výrobním cenám
09.06.2016 8:58
Čína publikovala dnes brzo ráno údaje o vývoji spotřebitelských a výro...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data