Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Alcoa a spekulace na zvyšování sazeb Fedu přinesly Wall Street největší propad za měsíc

Alcoa a spekulace na zvyšování sazeb Fedu přinesly Wall Street největší propad za měsíc

11.10.2016 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké akciové trhy nedokázaly navázat na včerejší optimismus a oslabily po slabších výsledcích společnosti Alcoa a při spekulacích o blížícím se zvyšování sazeb Fedu. Tyto spekulace výrazně pomohly americkému dolaru, který si připsal výrazné zisky i vůči euru, kterému nepomohl ani překvapivě silný index německé ekonomické aktivity ZEW za říjen. Index S&P 500 odepsal 1,2 %, když zaznamenal největší pokles za poslední měsíc, DJIA ztratil 1,05 % a Nasdaq oslabil o 1,5 %.

Hliníkový gigant Alcoa dnes neoficiálně odstartoval výsledkovou sezonu za 3Q. Tato již 128 let stará společnost hospodařila v minulém kvartálu se upraveným ziskem 0,32 USD/akcii při tržbách 5,21 mld. USD, zatímco analytici očekávali zisk 0,34 USD a tržby 5,33 mld. USD. Alcoa navíc zklamala i výhledem, a tak její akcie propadly o více než 10 % na 28 USD při největším propadu od srpna 2011.

K dalšímu zajímavému posunu došlo v záležitosti sloučení společností Tesla Motors a SolarCity. Tyto společnosti chce jejich zakladatel Elon Musk sloučit pod jednu střechu, ale tento plán se zatím setkává z velkou kritikou, když společnost SolarCity by podle současných odhadů měla zůstat ve ztrátě minimálně další dva roky. Tesla Motors dnes změnila rétoriku ohledně možného upisování nových akcií, když uvedla, že do konce roku možná přistoupí k navýšení kapitálu, zatímco ještě na konci srpna uváděla, že navýšení kapitálu do konce roku plánuje určitě. Akcie Tesla Motors mírně oslabily na hranici 200 USD, zatímco akcie SolarCity poklesly přibližně o 1 % na 19,4 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data