Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obří útok na Yahoo!: Hackeři ukradli data z víc jak miliardy účtů

Obří útok na Yahoo!: Hackeři ukradli data z víc jak miliardy účtů

15.12.2016 12:32
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy lidí používajících e-maily a další služby Yahoo!. Útok, který se odehrál před třemi lety, může pošramotit pověst firmy, která se chystá prodat hlavní aktivity americkému Verizonu. Pro Yahoo! to je už druhý případ prolomení systémů v takto masivním rozsahu.

Ukradené informace mohou zahrnovat jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození a takzvané ověřovací otázky a odpovědi na ně. Citlivější údaje jako data o bankovních účtech či čísla platebních karet hackeři nezískali, tvrdí Yahoo!

Podle agentury AP jde o největší známý průnik do systému některé ze společností poskytujících e-mailové účty.

Experti na internetovou se domnívají, že akce je nejspíš dílem některé ze zahraničních vlád, která se snažila získat informace o konkrétních lidech. Proto se prý většina klientů firmy nemusí obávat. Pokud by čin spáchali běžní hackeři jednající na vlastní pěst, data by se zřejmě pokusili prodat na webu, což se nestalo.

Společnost oznámila podobný únik už v září; tehdy šlo o kybernetický útok z roku 2014 a ukradena byla data z 500 milionů účtů. Viník ani tehdy zjištěn nebyl.

Internetové služby Yahoo! míří pod křídla americké společnosti Verizon. Telekomunikační obr se v červenci dohodl na převzetí základních internetových aktivit za 4,8 miliardy dolarů.

Ohlášené hackerské útoky však na tuto transakci vrhají pochybnosti, napsala AP. Pokud by oznámení úniků vedlo k odlivu zákazníků Yahoo!, mohl by Verizon ztratit o obchod zájem.

Investory zprávy zřejmě moc nepotěší, akcie ve středečním prodlouženém obchodování v USA ztratily více než 2 procenta. O další více než 2 procenta klesaly i v dnešním premarketu. Od začátku roku přidává titul zatím zhruba 23 procent, jak ukazuje následující graf.

yahoo

Zdroj: ČTK, BBG


Čtěte více:

Summary: Facebook, Yahoo a Twitter
23.09.2016 16:55
USA: Den plný událostí má dnes za sebou americký internetový sektor....
Summary: Morgan Stanley, Halliburton, Intel, Yahoo!
19.10.2016 18:02
USA: Morgan Stanley Úspěšnou výsledkovou sezonu amerického bankovníh...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data