Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Vlastník většiny v majiteli TV Nova zvedl zisk i marže. Time Warneru se daří

    Vlastník většiny v majiteli TV Nova zvedl zisk i marže. Time Warneru se daří

    03.05.2017 17:01
    Autor: Josef Němeček, Patria Finance

     

    Majiteli nadpolovičního podílu v majiteli tuzemské televize Nova se čtvrtletí vydařilo. Americká mediální společnost Time Warner (TWX), která ovládá většinu v mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV) v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 17,3 procenta na 1,42 miliardy amerických dolarů. K růstu přispěl úspěch filmů Kong: Ostrov lebek a LEGO Batman film. Time Warner je krom jiného v procesu převzetí telekomunikační společností AT&T.

    Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,66 dolaru, a výrazně tak překonal odhady analytiků v anketě agentury Thomson Reuters, kteří čekali zisk 1,45 USD na akcii. Tržby se ve čtvrtletí zvýšily o 5,9 procenta na 7,74 miliardy USD, k růstu přispěly všechny velké provozní divize. Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Networks a filmové studio Warner Bros.

    „Mediální gigant držel tržby v souladu s očekáváním trhu. Při 6% meziročním růstu se dostaly na 7,7 mld. USD. Provozní zisk se usadil na 2,1 mld. USD. To značí marži 27,8 % (+40 bps yoy), což je proti trhem očekávané hodnotě 26 % značný rozdíl. Čistý zisk na akcii nakonec vyskočil meziročně o 11,5 %, přičemž trhy předpokládaly výsledek nižší o 22 centů na akcii,“ hodnotí analytik Patria Finance Ján Hladký.

    Příjmy divize Warner Bros, která je největší ze všech divizí, vzrostly o osm procent na 3,4 miliardy USD. Příjmy divize HBO se zvýšily o čtyři procenta na 1,6 miliardy USD a provozní zisk o 22 procent.

    „Provozní zisk překvapil nejvíce v divizi Warner Bros, ve které taky nejrychleji rostl. Meziročně nabral 45 % na 510 mil. USD s konsensem na úrovni 390 mil. USD. Pod úspěch se podepsalo úspěšné uvedení filmů Kong a LEGO Batman, které se přesně předvídá jen velice obtížně. Divize HBO má za sebou také dobrý kvartál. Její provozní zisk poskočil meziročně o 7 procent na 600 mil. USD, zatímco trhy předpokládaly 540 mil. USD. Poslední divize, Turner, která je největším generátorem provozního zisku, na predikce nedosáhla kvůli pomalejšímu růstu příjmů z reklamy,“ hodnotí dále Hladký.

    Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA, se dohodla na převzetí skupiny Time Warner za 85,4 miliardy USD loni v říjnu. Spojení obou firem kritizoval během své předvolební kampaně současný americký prezident Donald Trump. Time Warner dnes uvedl, že firmy by měly sloučení dokončit koncem letošního roku.

    „K chystané akvizici telekomunikační společnosti AT&T se management vyjádřil slovy, že všechno probíhá dle plánu a uzavření by mělo proběhnout do konce roku 2017. Informace k výhledu pro rok 2017 management neposkytl. Akcie TWX po otevření amerického trhu drobně posilují,“ uzavřel Ján Hladký.


     

    Čtěte více:

    CETV (+13 %) překvapuje silou růstu tržeb i zisku, reklamní trhy se zvedají (+komentář)
    26.04.2017 8:27
    Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV) zvýšila v p...
    Výhled pro rok 2017 poslal akcie CETV do +22% zisku na 110 korun
    26.04.2017 16:22
    Mediální skupina Central European Enterprises (CETV) čeká letos růst p...
    PX měl na chvíli 1000 bodů: CETV po výsledcích +11 %, Unipetrol +5%
    26.04.2017 16:51
    Pražská burza zažila rušný den a index PX se odpoledne dokonce podíva...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst