Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Trhy by dnes mohly otevřít v zeleném. Pegas naposledy s nárokem na dividendu

Trhy by dnes mohly otevřít v zeleném. Pegas naposledy s nárokem na dividendu

11.10.2017 8:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropské akciové trhy by dnes zřejmě mohly zahájit růstem, a spolu s nimi by mohla mírně nahoře otevřít také pražská burza. Naznačují to alespoň německé akciové futures, které naposledy přidávaly zhruba 0,14 procenta. V Praze může být dnes zajímavý vývoj na Pegasu, který se obchoduje naposledy s nárokem na dividendu, říká makléř Patria Finance Jakub Brukner.

V úterý se pražská burza poprvé po deseti dnech podívala červeného. S výjimkou CETV klesla všechny hlavní tituly, nejméně se dařilo financím.

Pod výraznějším prodejním tlakem se opět ocitly akcie Monety, které se dostaly na svá měsíční minima těsně pod hranici 76 Kč, říká makléř Patria Finance Jakub Brukner. Zde by však už mohly nalézt stabilní podporu za předpokladu, že zde již nadále nebudou převládat velcí prodejci. Ztrácely akcie Erste, Komerční banky i ČEZ. Výraznějším poklesem si včera prošel i Philip Morris, který tak neudržel svá historická maxima.

„V rámci dneška mohou akcie hlavních konstituentů indexu korigovat včerejší ztráty,“ říká také Brukner. „Zajímavý může být vývoj u Pegasu, který se dnes bude obchodovat poslední den s nárokem na dividendu.

V tuzemsku zároveň pomalu vrcholí kampaň před říjnovými parlamentními volbami. Rivalové bývalého ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle tuzemských médií uvažují o způsobech, jak mu zabránit, aby usedl v premiérském křesle, nebo zkomplikovat sestavování vlády. Mohla by se tek údajně vytvořit „anti-babišovská“ koalice složená z TOP 09, ODS, KDU-ČSL a ČSSD, tak by však mohla mít problémy dohodnout se na jednotlivých politických bodech.

V Asii dnes ráno panoval optimismus. Asijské akciové trhy se dnes vyšvihly na nejvyšší hodnoty za deset let . Japonský akciový index Nikkei 225 uzavřel na nejvyšší úrovni od prosince 1996, přestože skandály opředená Kobe Steel druhým dnem prohlubovala ztráty a propadla se o 17 procent. Širší index Topix uzavřel nejvýše za dekádu a australské akcie se dostaly na nejvyšší úrovně za půldruhého měsíce, rostla také burza v Soulu (o 1 procento). Nejširší akciový index MSCI pro Asii s výjimkou Japonska poskočil o 0,5 procenta na 546,38 bodu, kde byl naposledy v prosinci 2007.

Euro drželo zisky poté, co se katalánský premiér zdržel vyhlášení nezávislosti a oznámil, že chce ještě jednat s Madridem.

 

Čtěte více:

Skutečný důvod, proč se dobré firmy stávají ještě lepšími
10.10.2017 18:57
V mnoha zemích i odvětvích najdeme korporátní hvězdy, kterým se daří u...
Hlavní investiční téma roku 2018: Inflace a (ne)fungující Phillipsova křivka
11.10.2017 6:38
Globální trh práce se možná dostal do bodu, kdy mzdy začnou růst rychl...
Wall Street završila den v zelené barvě
10.10.2017 22:02
Hlavní americké trhy dnes zavřely v plusu. Nejlépe se dnes dařilo inde...
Katalánský premiér nezávislost nevyhlásil, chce ještě jednat s Madridem
11.10.2017 8:13
Katalánský premiér Carles Puigdemont v úterý nezávislost Katalánska of...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst