Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spojené státy vyzvaly svět k přerušení všech kontaktů s KLDR. Přiblížila svět válce

Spojené státy vyzvaly svět k přerušení všech kontaktů s KLDR. Přiblížila svět válce

30.11.2017 8:29
Autor: ČTK

Spojené státy americké vyzvaly všechny země, aby ukončily veškeré diplomatické i obchodní vztahy se Severní Koreou. Její úterní raketový test podle Washingtonu přiblížil svět k válce. Ve středu v noci kvůli tomu zasedla Rada bezpečnosti OSN.

USA válku nechtějí, ale pokud propukne, režim KLDR bude "zcela zničen," řekla americká velvyslankyně při OSN Nikky Haleyová. Podle ní bylo úterní odpálení střely pokročilejší než v předchozích případech. Hrozba z KLDR tak narůstá, dodala.

Haleyová proto vyzvala všechny země k přerušení kontaktů s Pchjongjangem. Čína by podle Washingtonu měla ukončit dodávky ropy do KLDR. Americké ministerstvo zahraničí vybídlo Německo, aby z totalitní země stáhlo svého velvyslance, napsala agentura DPA.

Haleyová volá i po vyhoštění všech Korejců, kteří pracují v zahraničí. Zmínila i možnost odebrat KLDR výsady spojené s členstvím v OSN, včetně hlasovacího práva v této jediné univerzální mezinárodní organizaci.

Komunistická Severní Korea provedla v úterý večer SEČ další zkoušku balistické rakety. Pchjongjang tvrdí, že střela je schopná zasáhnout celé Spojené státy. Test kritizovali i tradiční spojenci KLDR a stálí členové RB OSN Čína a Rusko.

 

Čtěte více:

Vůdce KLDR Kim Čong-un dostal plány útoku na americký Guam, rozhodnutí odložil
15.08.2017 10:43
Severokorejský vůdce Kim Čong-un dostal plány útoku na americké zámořs...
Trump: Zcela zničíme KLDR, pokud bude ohrožovat Spojené státy
19.09.2017 20:32
Donald Trump dnes v Organizaci spojených národů ostře kritizoval režim...
KLDR odpálila mezikontinentální střelu, která dosáhne celé území Spojených států
29.11.2017 8:33
Severní Korea dnes ráno místního času (v úterý večer SEČ) odpálila dal...

Váš názor
  •  
    30.11.2017 9:24

    Jaký je rozdíl mezi Kimem, Saddámem nebo Kaddáfim? Všichni tři jsou (byli) diktátory pro které je (byla) vláda tvrdé ruky vlastní. Saddám a Kaddáfí intervenci USA (NATO) nepřežili a je velmi pravděpodobné, že by stejně dopadl také Kim. Jak se po letech válčení v Iráku a Libyi žije lidem, to každý z nás ví. Výsledkem je hromadná migrace obyvatel hlavně do Evropy (její možná bezpečnostní destabilizace) a chaos jak v Iráku tak také v Libyi. Kim je despota a tyran. Není to však hlupák. Právě na Kaddáfím a Libyi či Saddámovi a Iráku se vyučil. Pokud má mít naději na život musí demonstrovat sílu. Zejména před USA. Proto rakety, proto atomové hlavice. Kim má strach, přímo panickou hrůzu z vlastní popravy a z toho, že KLDR dopadne obdobně jako Irák či Libye po odstranění jejich vůdců. A co se strachem Kima a jeho raketami? To je především otázka na USA. Protože ani Čína, Rusko nebo někdo jiný Kima a KLDR bytostně neohrožují.
    válka
    • Kdyby mel
      30.11.2017 11:48

      Příspěvek byl smazán kvůli neodůvodněnému napadání autora příspěvku. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky.
      Xxx
  •  
    30.11.2017 8:44

    Nevim, myslím, že se Kim bojí amerického vměšování.....pokud bude mít jadernou zbraň, USA si na KLDR netroufnou.....nevěřím tomu, že by ji použil jako první......chce vládnout, není to tupec, je to pragmatik
    abc
Aktuální komentáře
23.03.2026
13:19Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025
11:41JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data