Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV míří na trh START pražské burzy

Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV míří na trh START pražské burzy

30.01.2018 8:38
Autor: Redakce, Patria.cz

Česká společnost Primoco UAV SE, která vyvíjí, vyrábí a prodává civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150 a motor Primoco Engine 500, zvažuje vstoupit na kapitálový trh prostřednictvím platformy START, kterou pro malé a střední podniky otevírá Burza cenných papírů Praha. 

Společnost Primoco UAV nabídne investorům své akcie prostřednictvím veřejné primární nabídky akcií (IPO). Pokud veškeré kroky nezbytné k přijetí na trh START proběhnou podle předpokládaného harmonogramu, mohlo by být obchodování s akciemi Primoco UAV SE zahájeno ve druhém čtvrtletí roku 2018. 

Společnost Primoco UAV v uplynulém roce dokončila dvouletý vývoj letounu a získala certifikaci od Úřadu pro civilní letectví na bezpilotní letoun. Civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150 je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 100/150 kg, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km, cestovní rychlost 100-150 km/h, užitečný náklad 50 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic a pobřeží, monitoringu požárů nebo pátrání a záchraně.

Vedle toho společnost vyvinula vlastní motor Primoco Engine 500, který kombinuje vyšší výkon (50 HP), spolehlivost a dlouhou životnost (TBO 500 hodin) při zachování kompaktních rozměrů a skvělé váhy (25 kg). Tímto motorem jsou osazovány jak letouny vyráběné přímo společností Primoco UAV SE, tak jsou rovněž určeny k prodeji a zástavbě do letounů jiných výrobců. 

„Pro Primoco jde o velmi zásadní moment v historii společnosti, která za dobu své existence dokázala vyvinout, otestovat, certifikovat a úspěšně zahájit prodej svých letounů ve světě. Vyrábíme a prodáváme letoun, který nemá ve své velikosti konkurenci v celosvětovém měřítku. Právě nyní jsme příkladem prodali letouny do Malajsie,“ sdělil Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti. 

Primoco UAV SE je firma řízená výhradně českým managementem s rozsáhlými zkušenostmi v mezinárodním obchodu a leteckém průmyslu. Hlavním poradcem a koordinátorem procesu přípravy vstupu na trh START je společnost C-Corporate Finance.

Nový trh START organizovaný burzou ve spolupráci s vybranými partnery a členy burzy je určen pro menší české akciové společnosti s celkovou tržní kapitalizací (hodnotou) nad 1 mil. EUR. Burza jej spustila v říjnu loňského roku. Pravidla a podmínky nového trhu byly připraveny tak, aby v maximální míře odstranily všechny bariéry, které malým a středním firmám doposud neumožňovaly využít kapitálového trhu jako zdroje financování. „Regulované trhy jsou pro menší firmy prakticky nedostupné. Důvodem je přemíra administrativy vyžadovaná regulací, která ve svém důsledku zvyšuje celkové náklady na vstup na burzu. Odstranění nebo alespoň částečná eliminace těchto bariér byla pro nás zásadní při přípravě trhu START“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

 

Čtěte více:

Pražská burza spouští projekt START pro investice do menších firem
05.10.2017 9:39
Burza cenných papírů Praha (BCPP) otevírá nový trh s názvem START, kte...
Hub Ventures jako první oznámila vstup na nový trh pražské burzy START
12.10.2017 10:02
Společnost Hub Ventures jako první oznámila záměr vstoupit na nově vzn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.11.2025
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh
9:41Německý sportovní gigant na prodej. O Pumu je zájem v Číně, akcie rostou o 14 procent
8:48Rozbřesk: Německo razantně zlevní energie průmyslu. Oslabí konkurenceschopnost ČR?
8:41V USA dnes zavřeno, evropské futures bez výraznějších pohybů  
6:29Gundlach: Za čtyřicet let investování jsem se vcelku dvanáct let mýlil, na neveřejných trzích rostou tenze
26.11.2025
22:02Technologické akcie táhnou růst, sázky na snížení sazeb udržují optimismus  
17:25Čínský paradox
15:18Traders Talk: Nasdaq otáčí trend, Alphabet míří k 4 bilionům a Novo Nordisk na horské dráze
14:48Britská ministryně financí představila návrh rozpočtu, oznámila zvýšení daní
14:06Oslabující Nvidia je už z pohledu budoucích zisků levnější než index Magnificent Seven

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y