Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Apple přepsaly historii

Akcie Apple přepsaly historii

02.08.2018 22:01
Autor: Jan Prockert, Patria Finance

Dnešní hlavní investiční událostí byl bez pochyby počin, který se povedl akciím společnosti Apple. Americký technologický gigant se stal první americkou veřejně obchodovanou firmou, jejíž tržní kapitalizace překonala hranici jednoho bilionu USD. Tato zpráva byla dozajisté motorem pro celé IT odvětví reprezentované indexem Nasdaq , který dnes připsal 1,2 % do plusu. Špatně si nevedl ani širší index S&P 500 se svým nárůstem 0,5 %. Nejstarší index na světě Dow Jones se již nenechal natolik strhnout pozitivním sentimentem a uzavřel na červené nule.

Americká jednička v oblasti software a hardware navázala na včerejší výkon po oznámení dobrých výsledků a v jeden moment se akcie obchodovaly za 208,38 USD. Obchodní seanci zakončily akcie +2,92 %. Na vlně optimismu se svezly akcie dalšího amerického vývojáře společnosti Facebook +2,75 %, které si připisují největší růst od oznámení hospodářských výsledků za druhý kvartál.

Opačné pocity zažívají akcionáři ocelářské firmy U.S. Steel kvůli dalšímu vyhrocení obchodní války mezi Čínou a USA. V reakci na hrozbu dalších cel, která by znamenala snížení asijské poptávky po americké oceli, se akcie propadli o 10,30%.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data