Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street po čtyřech dnech propadla, Arconic -16 %

Wall Street po čtyřech dnech propadla, Arconic -16 %

22.01.2019 22:03
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Americké akciové trhy zakončily dnešní seanci s poměrně velkými ztrátami, kdy tak oslabily po čtyřech růstových dnech. Na vině je zvyšující se pesimismus ohledně dohody s Čínou, když se objevila zpráva, že USA ruší plánované setkání s čínskými představiteli a zároveň obavy týkající růstu globální ekonomiky. Indexy tak vykázaly největší pokles za poslední tři týdny, konkrétně S&P 500 umazal 1,4 % na hladinu 2633 bodů.

Pod tlak se dostaly zejména technologické tituly, kdy Nvidia odepsala 5,2 %, Lam Research 5,1 %, Netflix 4,1 % a přibližně dvě procenta pak Facebook nebo Microsoft. Nejhorší výsledek z celého indexu S&P 500 zaznamenaly akcie Arconic, které propadly o 16 % poté, co společnost odmítla nabídku na převzetí ze strany Apollo Global Management za 22,20 USD za akcii. Prodejní pokyny pak směřovaly i na výrobce tabákových produktů Altria, který ztratil 6,9 % po sníženém doporučení ze strany analytiků Morgan Stanley.

Zcela opačná situace dnes panovala v případě společnosti Ebay, jejíž akcie zpevnily o 6,1 %. Impulzem byl dopis ze strany Elliot Management, kteří navrhují několik kroků v čele s prodejem některých společností nebo zahájení programu zpětného odkupu akcií. S rostoucí cenou zlata se dařilo i jeho těžařům, přičemž Newmont Mining posílil o 1,1 a Goldcorp o 1 %.

 Index Dow Jones dnes oslabil o 1,2 %, S&P 500 o 1,4 % a Nasdaq o 1,9 %.  

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data