Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výrobce bezpilotních letounů Primoco koupil civilní letiště Písek. Bude místem rozvoje firmy

Výrobce bezpilotních letounů Primoco koupil civilní letiště Písek. Bude místem rozvoje firmy

21.02.2019 8:33
Autor: Redakce, Patria.cz

Česká společnost Primoco UAV, výrobce civilních bezpilotních letounů, obchodovaný na trhu START pražské burzy, uzavřela kupní smlouvu na koupi civilního neveřejného letiště Písek-Krašovice. Primoco UAV zde plánuje vybudovat vývojové, výrobní a výcvikové centrum.

Po více než 25 letech se na letiště Písek-Krašovice vrací bezpilotní prostředky. Letiště od roku 1965 využívala armáda, nejdříve vrtulníková letka s Mi-1 a Mi-4, později základna protivzdušené obrany státu s bezpilotním letounem Tupolev Tu-143. Armáda provoz letiště ukončila v roce 1995. Neveřejné civilní letiště Písek-Krašovice, ICAO kód LKPK-U, je dnes letiště určené pro všeobecné letectví, s dráhou 16/34 a délkou 600 metrů.
 
„Vlastní tovární letiště posouvá společnost Primoco UAV o další úroveň. V minulém roce jsem akcionářům při vstupu na pražskou burzu cenných papírů slíbil, že budeme hledat vhodné místo pro další rozvoj společnosti. Dnes mohu s hrdostí oznámit, že máme 20 ha pro další rozvoj, a to včetně vzletové a přistávací dráhy o délce 600 metrů,“ doplnil Ladislav Semetkovský, generální ředitel.
 
Česká společnost Primoco UAV vyvíjí a vyrábí civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150, který je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 100/150 kg, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km, cestovní rychlost 100-150 km/h, užitečný náklad 30 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic a pobřeží, monitoringu požárů nebo pátrání a záchraně. Primoco UAV je veřejně obchodovatelná společnost na Burze cenných papírů Praha, trh PX START.

Cena akcie Primoco UAV narostla v rámci posledního obchodního dne trhu START, 13. února 2019, o 3,13 % a vyšplhala se na 264 . Tržní kapitalizace společnosti PRIMOCO tak vzrostla na 1,147 mld. .
 
Více informací o Primoco UAV a letišti Písek je k dispozici na webových stránkách http://www.uav-stol.com a http://www.letistepisek.cz.  



Čtěte více:

První obchodní den trhu START v roce 2019 posunul kapitalizaci Primoco UAV nad 1,1 miliardy korun
09.01.2019 15:21
Proběhl první obchodní den v roce 2019 na trhu START Burzy cenných pap...
Další obchodní den na trhu START: Akcie Primoco a Prabos stouply
13.02.2019 15:11
Jak dopadl další obchodní den na trhu START pro mladé, inovativní firm...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.06.2026
14:42ČNB zvýšila sazby o čtvrt procentního bodu
13:38Bank of England drží sazby, varování před inflací ale trvá
12:20Apple a Intel spojují síly. Strategické partnerství má oživit americký polovodičový průmysl
12:09Čínské akcie padají do medvědího trhu. Tíží je akcie Alibaby i Tencentu  
10:59Nový šéf Fedu trhy nepotěšil, dnes je však první reakce výrazně korigována  
10:00Silné vyhlídky pro Amazon. Akcii podepřely klíčové supporty  
8:48ČNB rozhoduje o sazbách, podpis mírové dohody uklidňuje trhy a Fed pod Warshem přitvrzuje  
6:06IEA: Poptávka po ropě slábne, zásoby OECD jsou nejníže za 30 let  
17.06.2026
22:52Premiéru Kevina Warshe zastínil jestřábí obrat vedení Fedu
20:55Fed ponechal úroky beze změny, naznačil však jejich zvýšení
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Předstihový index Conference Board, m/m