Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výrobce netkaných textilií PFNonwovens meziročně zvedl zisk o 87 procent

Výrobce netkaných textilií PFNonwovens meziročně zvedl zisk o 87 procent

16.05.2019 8:33
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Společnost PFNonwovens, přední evropský výrobce netkaných textilií, dosáhla na základě neauditovaných výsledků v prvním čtvrtletí roku 2019 celkových konsolidovaných výnosů 1 607,2 milionu korun, což představovalo meziroční nárůst o 4,4 %. Čistý zisk dosáhl za první čtvrtletí roku 2019 výše 202,3 milionu , meziročně o 86,9 % více.

„Na vývoj tržeb měl pozitivní vliv vývoj cen polymerů, rovněž objem prodejů v tunách meziročně vzrostl,“ uvedla firma k vývoji tržeb.

Ukazatel EBITDA dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2019 výše 347,5 milionu , o 6,2 % meziročně více. „Tento výsledek je v souladu s výhledem zveřejněným na počátku roku, ve kterém společnost indikovala nárůst tohoto ukazatele v rozmezí od 1,30 do 1,45 miliardy ,“ uvedla firma.

Provozní výsledek hospodaření (EBIT) činil v prvním čtvrtletí tohoto roku 223,0 milionu , o 5,2 % více ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2018.

 „EBITDA ve výši 347,5 milionů dosažená v prvním čtvrtletí naplnila naše očekávání a je v souladu s cílem pro letošní rok, který jsme stanovili v rozmezí 1,30 - 1,45 miliardy . Objem výroby byl ve srovnání s předchozími čtvrtletími mírně slabší, což spolu se silným prodejem vedlo ke snížení skladových zásob hotových výrobků. Ukazatel zadluženosti vyjádřený poměrem čistého dluhu a EBITDA na konci prvního čtvrtletí dosáhl hodnoty 3,03,“ uvádí Marian Rašík, finanční ředitel a člen představenstva PFNonwovens.

a

„Naše investiční projekty nadále pokračují dle plánu. Stavba výrobního závodu v Jižní Africe je prakticky dokončena a probíhá její kolaudace. Spuštění výrobní linky probíhá v souladu se stanoveným harmonogramem a očekáváme, že první komerční dodávky budeme realizovat začátkem druhého pololetí. Instalace nové semikomerční linky v závodě ve Znojmě-Příměticích rovněž pokračuje v souladu s naším očekáváním a uvedení linky do komerčního provozu tak i nadále plánujeme v průběhu třetího čtvrtletí 2019,“ uvádí Rašík a dodává: „Očekáváme, že spuštění nových výrobních kapacit přispěje k dalšímu vylepšení našeho provozního hospodaření.“

 

Čtěte více:

PFNonwovens zvýšil meziročně zisk o 268 %, pro letošek míří s EBITDA na 1,3 až 1,45 miliardy korun
28.03.2019 8:36
Společnost PFNonwovens a.s., přední evropský výrobce netkaných textili...
PFNonwovens a.s. - Pozvánka na valnou hromadu 2019
15.05.2019 10:00
PFNonwovens a.s. IČ: 06711537 Společnost PFNonwovens a.s. zveřejn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data