Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nevýrazná Wall Street před prodlouženým víkendem

Nevýrazná Wall Street před prodlouženým víkendem

30.08.2019 22:07
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Akcie v zámoří se poslední den v týdnu ostýchaly udělat krok jakýmkoli směrem. Z jednotlivých sektorů se nejvíce dařilo zpracovatelům surovin, kteří rostli o 0,5 %, následoval průmysl s posunem výše o 0,3 %. Nejhůře na tom byla dnes osobní spotřeba s poklesem o 0,6 %.
Americký prezident Donald Trump dnes znovu nažhavil svůj Twitter a tentokrát se obul do síly americké měny. Trump glosoval, že je dolar aktuálně nejsilnější v historii. Hodnota sice zdaleka není historicky nejvyšší (Dollar Index aktuálně na 98,86, začátkem roku 1985 byl dokonce na 164 bodech),síla globální rezervní měny se prezidentovi hodí do krámu při ustavičné kritice americké centrální banky.
Z makrodat byla zveřejněna spotřebitelská důvěra dle michiganské univerzity. Srpnová hodnota ve srovnání s červencem klesla o 2,3 bodů na 89,8 (oček. 92,3 b.). Jedná se o nejnižší úroveň od října 2016.

Index Dow Jones Industrial Average se po solidním startu pohyboval okolo včerejšího závěru. Víkend a pondělní oslavy Labour day tak stráví na 26.396 bodech (+0,1 %). Širší S&P 500 načal pátek atakem hranice 50 denního klouzavého průměru (dnes 2.945), ta odolala a poslala barometr níže. Závěr na SPX činí 2.9225 bodů (+0,05 %). Technologie v posledních dnech nedokáží navázat na výkonnost z minulých let a underperformance na Nasdaq Composite byla k vidění i dnes (7.962 bodů; -0,1 %).

pic.twitter.com/RmmGfcYws8

Měnový pár eurodolar poprvé od roku 2017 propadá pod metu 1,1000. Pár našel denní minima na 1,0963, zde se ale odrazil pod zmíněných 1,1000. V odpoledních hodinách, kdy se začalo více mluvit o hurikánu Dorian, začala klesat ropa WTI, která dnes propadla o 2,8 % na 55,11 USD za barel. Trojská unce zlata pomalu opouští letošní maxima. Žlutý kov dnes ztratil 3 desetiny ceny na 1.523 USD.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby
9:53Nová cílová cena ČEZ: Restrukturalizace jako katalyzátor výnosu pro akcionáře?  
9:18KARO Leather loni zvýšila tržby o 23 procent, letos začne se zpětným odkupem akcií
8:56Rozbřesk: ECB je připravena zvýšit úrokové sazby
8:50Silná čísla CSG kontrastují s globální nejistotou. Futures jsou opět v červeném  
8:43J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q4 2025
8:36CSG si zapsala silný závěr roku i rekordní množství nevyřízených objednávek
6:05Ústup dolaru, repatriace zlata z USA a stablecoiny v mezinárodním rezervním systému
25.03.2026
21:18Wall Street rostla: Úleva na ropě a geopolitice hnala akcie vzhůru  
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?
15:30Nový technologický hit: simulace lidského chování?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Porsche Automobil Holding SE (12/25 Q4, Bef-mkt)
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.