Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Haniel má stále zájem prodat podíl v Metru Křetínskému

Haniel má stále zájem prodat podíl v Metru Křetínskému

17.09.2019 14:02
Autor: ČTK

Německá investiční skupina Haniel stále plánuje odchod z německé obchodní společnosti Metro, jejímž je významným akcionářem. Haniel očekává, že skupina EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče uplatní opci na převzetí 15,2 procenta akcií, které Haniel v Metru drží. Řekl to dnes generální ředitel Hanielu Thomas Schmidt. Haniel podle něj odejde z Metra i v případě, že Křetínský opci neuplatní, uvedla agentura Reuters.

EPGC se v létě pokusila o převzetí Metra. Nepodařilo se jí však získat na svou stranu dostatek akcionářů, kteří by byli ochotni podíl prodat. EPGC si jako podmínku stanovila, že chce získat nejméně 67,5 procenta kmenových akcií Metra.

Křetínský po neúspěšném pokusu o převzetí uvedl, že chce být v německém podniku dlouhodobým investorem, ale že musí vidět, jak se společnost bude vyvíjet v budoucnosti. Počká nejprve, co se stane s plánovaným prodejem divize hypermarketů Real a s plánem na nalezení partnerů pro podnikání v Číně.

EPGC vstoupila do společnosti Metro loni, kdy její akcie v reakci na zhoršení výhledu hospodaření kvůli slabým výsledkům v Rusku klesly na rekordní minimum. Kdysi rozsáhlý maloobchodní konglomerát v posledních letech prošel restrukturalizací a zaměřil se na velkoobchodní aktivity. Prodal obchodní domy Kaufhof a oddělil do samostatné skupiny Ceconomy prodej spotřební elektroniky.

Skupina Metro má ve 26 zemích přes 770 velkoobchodů Cash & Carry, které zaměstnávají přes 150.000 lidí. V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.


Čtěte více:

Křetínský: Nabídka na odkup akcií Metra zřejmě nebyla úspěšná
08.08.2019 9:30
Nabídka společnosti EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Danie...
Tisk: Pigasse a Křetínský získají 60 procent v Le Monde roku 2021
28.08.2019 8:53
Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a jeho obchodní partner, český mil...
Křetínský s Tkáčem vstoupili do malobchodní skupiny Casino (+3,3 %)
05.09.2019 9:58
Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč koupili menšinový podíl v t...
FT: Křetínský není připraven podepsat dohodu s novináři Le Monde
13.09.2019 13:54
Podnikatel Daniel Křetínský zatím není připraven písemně zaručit novin...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data