Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Philip Morris ČR (+1,5 %) v pololetí zvedl čistý zisk i tržby, změní ředitele

Philip Morris ČR (+1,5 %) v pololetí zvedl čistý zisk i tržby, změní ředitele

24.09.2019 8:27, aktualizováno: 24.9. 10:08
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Tabáková společnost Philip Morris ČR zvýšila čistý zisk v prvním pololetí na 2,02 miliardy . Před rokem vydělala 1,75 miliardy . Příjem se v první polovině letošního roku zvedl na 8,19 mld. oproti 6,42 mld. před rokem, což představuje meziroční nárůst o 27,5 %. Firma to uvedla v dnešním sdělení. Podle analytika Patria Finance Martina Cakla skončily tržby, čistý i provozní zisk EBIT nad očekáváním.

Společnost kromě toho oznámila, že novou předsedkyní byla zvolena Andrea Gontkovičová. Vystřídá nynějšího předsedu Árpáda Könyeho, který rezignuje s účinností od 30. září 2019. Nahradí jej i na postu generálního ředitele.

Akcie společnosti dopoledne na pražské burze rostou o 1,5 % na 13.600 Kč za akcii.

"Můžeme oznámit robustní výkonnost v první polovině roku 2019, která odráží lepší než očekávaný objem prodeje tabákových výrobků určených ke kouření, a to navzdory poklesu objemu prodeje, který byl více než vyvážen pozitivními dopady zvýšení cen realizovanými společnostmi Philip Morris ČR a.s. a Philip Morris Slovakia s.r.o. ve druhé polovině roku 2018 a v první polovině roku 2019," uvedla firma v pololetní zprávě.

0

Kromě toho podle ní pokračuje silný růst prodeje tabákových náplní HEETS a zařízení IQOS díky rostoucí základně dospělých uživatelů IQOS. V první polovině roku 2019 zaregistrovala 104.000 nových dospělých uživatelů IQOS v ČR a 51.000 na Slovensku.

Odhadovaný celkový kombinovaný trh cigaret a zahřívaných tabákových výrobků v Česku vzrostl o 0,8 % na 10 miliard kusů. Odhadovaný celkový trh cigaret v ČR poklesl o 2,8 % na 9,5 miliard kusů, a to zejména kvůli přechodu kuřáků na zahřívané tabákové výrobky. Tržní podíl Philip Morris u cigaret v ČR poklesl na 35,5 %. Její kombinovaný tržní podíl ale v prvním pololetí meziročně vzrostl o 1,7 bodu na 40,9 % v důsledku nárůstu tržního podílu HEETS.

Philip Morris ČR v Česku zaměstnává přes 1000 lidí. Akcie společnosti obchodované na pražské burze jsou od začátku roku slabší o 4,8 %.

Výkonnost titulu za posledních 5 let do pondělí:

0

Zdroje: PM, Bloomberg, Reuters

 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Studie: Skokové zdanění cigaret očekávaný výnos daní nepřinese
03.07.2019 12:58
Návrh ministerstva financí schválený v květnu vládou na zvýšení spotře...
Japan Tobacco International uvádí na český trh vlastní e-cigaretu
23.08.2019 8:44
Společnost Japan Tobacco International (JTI), výrobce cigaret Camel a ...
Očima byznysu: Nepravé maso a nepravé cigarety mohou mít leccos společného
24.08.2019 15:34
Trh s falešným masem je v kurzu. Nestojí před ním ale podobné překážky...
Může Trump zakázat nikotinového proroka?
19.09.2019 6:20
San Francisco se stalo epicentrem moderního tabákové odvětví a vapovac...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?
13:24Goldman Sachs: Trhy čeká další pokles, výsledky Nvidie rozhodnou
11:46Inflace v EU v říjnu zpomalila na 2,5 procenta, v Česku naopak zrychlila
11:29Dokáže Nvidia přinést na trhy nový optimismus?  
11:21"Jak jde Nvidia, tak jde trh." Výsledky společnosti určí v období negativní nálady další směr
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů