Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciové trhy po snížení sazeb Fedu míří do mírných úvodních zisků

Akciové trhy po snížení sazeb Fedu míří do mírných úvodních zisků

31.10.2019 8:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Mírné úvodní zisky naznačují futures pro evropské i americké akciové obchodování ve čtvrtek.  Německým akciím v indexu DAX je napovídán start o 0,2 % výše, francouzským v indexu CAC 40 o 0,25 % výš. Stagnující je předpověď pro britský index FTSE100. V ziscích do 0,1 % se pohybují futures pro americké indexy S&P 500 a DJIA , o 0,2 % pro Nasdaq .

Akcie ve Spojených státech uzavřely včerejší obchodování se zisky a S&P 500 na novém rekordu po oznámení americké centrální banky (Fed) o snížení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Pozitivním signálem pro akcie byla také zpráva, že růst amerického hrubého domácího produktu (HDP) ve třetím čtvrtletím zpomalil méně, než čekali analytici. Na devizovém trhu zprvu zpevňoval dolar, později zisky ale smazal.

Růst ekonomiky Spojených států ve třetím čtvrtletí podle údajů amerického ministerstva obchodu zpomalil na 1,9 procenta ze dvou procent v předchozím kvartálu. Překonal však očekávání analytiků, kteří jej odhadovali pouze na 1,6 procenta.

Před zveřejněním čtvrtletních hospodářských výsledků oslabily akcie společností Facebook i Apple. Zisk 11,69 procenta si naopak připsal největší americký průmyslový konglomerát General Electric (GE), když překonal čtvrtletní odhad zisku. 

Čistý zisk provozovatele sociální sítě Facebook ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o 19 procent na 6,09 miliardy dolarů (139 miliard Kč) a překonal očekávání. Firma těžila především z toho, že se jí stále daří zvyšovat příjmy z reklamy. Její akcie následně proměnily ztráty před výsledky v zisky a po uzavření burz připsaly v prodlouženém americkém obchodování zhruba tři procenta.

Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve čtvrtém finančním čtvrtletí meziročně klesl na 13,7 miliardy (asi 313 miliard Kč) z 14,1 miliardy dolarů. Tržby a prodej ale překonaly odhady a firma ve sdělení zveřejněném po uzavření burz potěšila investory odhadem svátečních tržeb v závěrečném čtvrtletí. Akcie Applu v reakci posílily o dvě procenta.

Firma očekává, že v závěrečném kvartálu letošního kalendářního roku by se její tržby mohly meziročně zvýšit o čtyři procenta. Apple zveřejnil jejich odhadované rozpětí mezi 85,5 a 89,5 miliardami dolarů. Ve stejném období loni se mu obrat kvůli poklesu prodeje v Číně snížil na 84,3 miliardy.

(Zdroj: Patria, Bloomberg, čtk)


 

Čtěte více:

Fed snížil úrokové sazby a naznačil přestávku
30.10.2019 19:17
Americká centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovo...
Fed nastartoval růst na Wall Street
30.10.2019 21:01
Americké akcie v nervozitě vyčkávaly rozhodnutí americké centrální ban...
Fed: Do třetice všeho dobrého...
30.10.2019 21:06
Fed naplnil všeobecná očekávání a snížil hlavní úrokovou sazbu o 25 ba...
Zisk Applu překonal očekávání, i když iPhony zklamaly
30.10.2019 22:27
O více než 1 % stouply v prodlouženém obchodování akcie společnosti Ap...
Zisk i tržby Facebooku překonaly odhady
30.10.2019 22:32
Čistý zisk provozovatele sociální sítě Facebook ve třetím čtvrtletí me...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data