Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

11.12.2019 14:05, aktualizováno: 11.12. 15:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Společnost Kofola ČeskoSlovensko a.s. dnes podepsala se společnostmi Arca Capital Bohemia, a.s. a Ondrášovka Holding, a.s. rámcovou smlouvu o koupi 100% podílu ve společnosti Karlovarská Korunní s.r.o. a 100 % akcií emitovaných společností ONDRÁŠOVKA a.s. Transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno v první polovině příštího roku.

Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

Obě firmy, které jsou předmětem transakce, v roce 2018 vygenerovaly dohromady roční tržby ve výši 850 mil. a ukazatel EBITDA přesáhl 110 mil. . Skupina Kofola, podle svého vyjádření, chce touto transakcí rozšířit portfolio o tradiční české značky minerálních vod a posílit svou pozici v kategorii balených vod na českém trhu. Transakce je i logickým krokem, který zúčastněným firmám pomůže za současné situace udržet konkurenceschopnost a možnost dalšího rozvoje, uvedli zástupci Kofoly v reakci na nedávné spojení konkurenčních firem Karlovarské minerální vody a PepsiCo.

"Do schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání transakce všechny výše jmenované společnosti fungují i nadále jako samostatné jednotky bez společné vazby," uvedli zástupci Kofoly. Karlovarská Korunní a Ondrášovka tak zatím patří společnosti Ondrášovka Holding.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. K výrobkům Kofoly patří i dětské nápoje Jupík, značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Firma má kolem 2000 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku. Její tržby za letošní tři čtvrtletí meziročně vzrostly o 3,6 procenta na 4,89 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí stoupl o 0,5 procenta na 860,2 milionu korun.

Skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy je majitelem Ondrášovky od roku 2007 a stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní skupina koupila před třemi lety.

001 

 

Zdroj: Kofola, ČTK, Patria

 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Kofola hlásí vyšší tržby za první tři čtvrtletí, čistý ziskl klesl
11.11.2019 17:27
Nápojová skupina Kofola ČeskoSlovensko zvýšila za prvních devět měsíců...
Diamanty budou pod tlakem i příští rok
11.12.2019 12:23
Diamantový průmysl zápasí s problémem nadměrné nabídky. Ta tlačí dolů...
Chevron odepíše majetek až za 11 mld. USD, čeká nízké ceny ropy
11.12.2019 11:54
Americká energetická společnost Chevron plánuje v tomto čtvrtletí odep...
Tesla chce v Německu vyrábět půl milionu elektroaut ročně, píše Bild
11.12.2019 13:12
Americký výrobce elektromobilů Tesla plánuje ve svém novém závodě v Ně...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data