Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft chce smazat svou uhlíkovou stopu, minulou i budoucí

Microsoft chce smazat svou uhlíkovou stopu, minulou i budoucí

17.01.2020 12:51
Autor: ČTK

Americká softwarová společnost Microsoft má v úmyslu smazat svou uhlíkovou stopu, a to minulou i budoucí. Mezi společnostmi ze seznamu největších amerických podniků Fortune 500 tak nastavila ambiciózní cíl postavit se za účinnější ochranu klimatu. Microsoft uvedl, že chce zlikvidovat tolik uhlíkových emisí, kolik jich po sobě zanechal za 45 let své existence.

Snaha dostat uhlíkové emise z atmosféry staví klimatické cíle Microsoftu dál, než jaké jsou plány ostatních firem. Ty se většinou zaměřují pouze na to, jak snížit současné emise nebo zabránit budoucím.

"Pokud nás minulé desetiletí něco naučilo, pak to, že technologie postavené bez těchto principů mohou nadělat víc škody než užitku," řekl na čtvrtečním setkání s médii v Redmondu na západě USA šéf Microsoftu Satya Nadella. "Musíme začít smazávat ten zničující vliv na změny klimatu," řekl a dodal, že pokud se budou průměrné teploty zvyšovat tak jako dosud, bude to mít ničivé následky.

Plán počítá se založením fondu, který v příštích čtyřech letech investuje miliardu dolarů (přes 22 miliard Kč) na zrychlení rozvoje technologií na likvidaci emisí uhlíku. Oznámení Microsoftu je přitom odrazem snahy více amerických firem účinněji přispět k ochraně klimatu, když prezident Donald Trump svým rozhodnutím z roku 2017 vyvedl Spojené státy z pařížské klimatické dohody.

Další americká společnost Amazon loni uvedla, že chce být uhlíkově neutrální do roku 2040. Největší internetový prodejce na světě má také v plánu nakoupit od jedné začínající firmy 100.000 elektromobilů k doručování zásilek. Částečně se k tomu ale zavázal pod tlakem zaměstnanců, aby byl k životnímu prostředí zodpovědnější.


Čtěte více:

Microsoft oznámil zpětný odkup akcií za až 40 miliard dolarů a zvyšuje dividendu
19.09.2019 8:47
Americká společnost Microsoft koupí zpět vlastní akcie za 40 miliard ...
Pod Microsoftí svící největší investiční tma?
09.10.2019 17:44
CNBC informuje o tom, že společnost Jefferies výrazně změnila svůj poh...
Microsoft: Cloud zpomaluje, ale jeho profitablita roste (komentář analytika)
24.10.2019 14:57
Úspěch předešlých výsledků se podařilo Microsoftu zopakovat až do té m...
Summary: Daimler díky růstu Mercedesu překonal odhady trhu
24.10.2019 17:32
EVROPA: Daimler 3Q19 Mateřská společnost veleznámé značky Mercedes-Ben...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna
14:02Akciové trhy opět táhne jen hrstka titulů. Extrémně úzká rally zvyšuje šance na korekci  
13:14Dánsko pozastavuje rozšiřování datových center kvůli přetížení sítě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů