Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tesla v prvním čtvrtletí zvýšila prodej o 40 procent

Tesla v prvním čtvrtletí zvýšila prodej o 40 procent

03.04.2020 9:46
Autor: ČTK

Výrobce elektrických vozů Tesla na začátku roku výrazně zvýšil prodej, i když podnik minulý měsíc zažil stejně jako další automobilky útlum kvůli snahám zastavit pandemii onemocnění způsobeného koronavirem. Celkem společnost v prvním čtvrtletí dodala podle předběžných údajů 88.400 vozů, což bylo o 40 procent více než ve stejném období loni a nejvíce za jakékoliv první čtvrtletí.

Analytici v anketě společnosti FactSet v průměru očekávali, že Tesla zvýší prodej na 89.000 vozů. Svůj odhad však snížili z původních 107.000, které čekali v únoru.

Výroba Tesly v prvním čtvrtletí vzrostla o 33 procenta na téměř 102.700 vozů. Tesla musela minulý měsíc po tlaku úřadů zavřít závod v Kalifornii a výrobu neobnoví nejméně do začátku května. Někteří odborníci očekávají, že závod by mohl zůstat zavřený až do června. Tesla původně čekala, že v USA vyrobí letos téměř 500.000 vozů a dalších 150.000 v nové továrně v Číně. Šéf automobilky Elon Musk pak ale předpověděl, že prodej se letos zvýší na více než 500.000 vozů z loňských 367.500.

Analytik firmy Wedbush Securities Daniel Ives popsal čísla od Tesly jako "malé vítězství v temném prostředí".

Akcie firmy po zveřejnění zprávy vzrostly při neoficiálním obchodování o téměř 17 procent. I tak ze svého rekordu před dvěma měsíci ztrácejí téměř polovinu.

Musk se zařadil mezi ty, kteří původně bagatelizovali hrozbu koronaviru a veřejně předpověděl, že to nebude o nic horší než chřipka. Od té doby slíbil spustit výrobu ventilátorů potřebných pro ty, kteří bojují s COVID-19, uvedla agentura AP.

Tesla začala v lednu vyrábět svůj Model Y a v březnu začala tato auta dodávat zákazníkům. Automobilka vkládá do nového vozu velké naděje. Musk v minulosti uvedl, že očekává, že poptávka po Modelu Y bude vyšší než poptávka po všech dalších modelech dohromady. Model Y využívá silné poptávky po sportovně-užitkových vozech (SUV) a je mnohem levnější než luxusní Model X.

Čtěte více:

Čína využívá pádu ropy k doplnění strategických zásob
03.04.2020 6:13
Čína využívá kolaps světových cen ropy k doplnění svých strategických...
Středoevropské měny by mohly mít nejhorší rány utržené koronavirem za sebou
03.04.2020 8:22
Středoevropské měny by mohly mít nejhorší rány utržené globální pandem...
Rozbřesk: Cena ropy raketově vystřelila. Končí cenová válka?
03.04.2020 9:18
Jízda ropy na horské dráze nabírá na obrátkách. Zatímco v březnu zkola...
ADB: Náklady pandemie mohou svět přijít až na 4,1 bilionu USD
03.04.2020 9:38
Náklady na boj s ekonomickými dopady pandemie by mohly celosvětově dos...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data