Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Netflixu přibylo 16 milionů předplatitelů, lidé jsou doma. Utrácejí také za videohry

Netflixu přibylo 16 milionů předplatitelů, lidé jsou doma. Utrácejí také za videohry

22.04.2020 8:53, aktualizováno: 22.4. 10:55
Autor: ČTK

Aktualizováno

Americkému provozovateli streamovacích služeb Netflix přibylo v prvním čtvrtletí díky koronavirovým omezením 16 milionů předplatitelů - dvakrát více, než odhadoval, a nejvíce za 13 let jeho historie. Firma nicméně v úterý po skončení burzovního obchodování varovala, že druhá polovina roku bude pravděpodobně slabší, protože přestanou platit nařízení o tom, že lidé mají trávit maximum času doma. Akcie Netfkixu na zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků zareagovaly růstem.

Největší provozovatel streamovacích služeb na světě odhadoval, že se počet předplatitelů zvýší jen o sedm milionů. Na celém světě teď za jeho služby platí téměř 183 milionů lidí. Nejvíce zákazníků Netflixu přibylo v Evropě - bylo jich 4,4 milionu.

Tržby se v prvních třech měsících roku meziročně zvýšily o 28 procent na 5,8 miliardy dolarů (147 miliard Kč). Více než zdvojnásobit se Netflixu za uplynulé období podařilo i zisk, který stoupl na 709 milionů dolarů. Příjmy mimo Spojené státy nicméně pro společnost ztrácejí oproti času před koronavirovou krizí na hodnotě kvůli prudkému pádu některých zahraničních měn.

Firma je přesto jednou z mála, kterou globální opatření přijímaná kvůli omezení šíření koronaviru nejen nepoškodila, ale dokonce jí i prospěla. To se odráží i na jejích akciích - zatímco širší index S&P 500 ztratil od svého vrcholu z 19. února už 19 procent, akcie Netflixu ve stejném období přidaly 11 procent. Měřeno burzovní hodnotou by Netflix dokonce mohl překonat svého velkého rivala Walta Disneyho, všimla si agentura DPA.

Netflix předpokládá, že ve druhém čtvrtletí mu přibude dalších 7,5 milionu předplatitelů. Firma nicméně připustila, že budoucí vývoj víceméně hádá, protože není jasné, jak rychle budou vlády rušit karanténní nařízení. Analytici oslovení společností FactSet odhadují, že se počet platících zákazníků zvýší o 3,8 milionu.

 

Trh s videohrami v USA díky viru zažil nejlepší březen za 12 let

Omezení pohybu v rámci boje proti šíření koronaviru podporuje také poptávku po videohrách. Výzkumná společnost NPD oznámila, že ve Spojených státech se v březnu tržby z prodeje hardwaru, softwaru a příslušenství pro videohry meziročně zvýšily o 35 procent na 1,6 miliardy dolarů (40,5 miliardy Kč). To podle firmy představuje nejlepší březnový výsledek od roku 2008."V důsledku sociální izolace a omezování pohybu osob po celých Spojených státech v uplynulých týdnech se mnoho lidí uchýlilo k videohrám jako prostředku pro navázání kontaktů," uvedl analytik videoherního průmyslu Mat Piscatella ze společnosti NPD.Nejprodávanějším titulem ve Spojených státech se v březnu stala hra Animal Crossing: New Horizons, za kterou následovala střílečka Call of Duty: Modern Warfare. Tržby z prodej herních konzolí Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch se v březnu meziročně zvýšily o 63 procent na 461 milionů dolarů, uvedla agentura Reuters. Očekává se, že koncem letošního roku vstoupí na trh nová konzole Xbox Series X společnosti Microsoft a konzole PlayStation 5 firmy Sony.


Čtěte více:

Ve výsledcích Netflixu jsou i sporné body (komentář analytika)
22.01.2020 12:46
Přestože se oznámení výsledků za 4Q19 odehrálo víceméně v souladu s na...
Analytik: Výsledky potvrzují Disney coby hlavního vyzyvatele Netflixu
05.02.2020 15:00
Čísla za F1Q20 potvrzují pozici nové streamingové platformy Disney+ ja...
Wall Street zůstává pod tlakem prodejců. Netflix +5,3%
26.02.2020 22:03
Ani středa nepřinesla trhům kýženou úlevu a indexy se opět ocitly pod ...
Wall Street ve středu vybírala zisky, Netflix opět na rekordu
15.04.2020 22:04
Středeční obchodování přineslo očekávaný výběr zisků po středeční rall...
Amazon s Netflixem trhají rekordy
16.04.2020 22:01
Dnes se v zámoří dařilo převážně technologickému indexu Nasdaq , který...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.