Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Po páteční přestávce zamířily futures vysoko do zeleného

Po páteční přestávce zamířily futures vysoko do zeleného

11.05.2020 8:48, aktualizováno: 11.5. 9:09
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Projekt jaderné elektrárny musí mít „podnikatelský smysl“ a ČEZ „musí zajistit, aby byl projekt přínosem pro všechny jeho akcionáře“, řekl generální ředitel Beneš v rozhovoru pro HN. ČEZ chce vybrat dodavatele do konce roku 2022. ČEZ a stát (70% vlastník), zatím musí definovat „přiměřený zisk“, který by ale mohl by být srovnatelný s „podobnými projekty“ v zahraničí. „Pokud by výsledná cena elektřiny byla příliš vysoká, pak by bylo lepší nestavět“.

Čtyři nejvyšší manažeři Monety koupili 2,5 mil. Kč v akciích banky, hlavně v březnu, napsal list E15.

PEGAS prodal svou čínskou továrnu ve Wu-Si společnosti JOFO Nonwovens bez zveřejnění ceny. Říká, že se chce soustředit na své evropské, americké a africké podnikání.

V pondělí se mohou po dvouměsíční pauze opět otevřít obchodní centra, venkovní zahrádky restaurací, ale také třeba kadeřnictví. Povoleny budou rovněž akce do 100 lidí, což se týká jak návštěv divadel, kin, galerií nebo muzeí, tak i mší, svatebních obřadů či sportovních tréninků. Pro deváťáky a maturanty se otevřou školy. Vše bude možné jen za dodržení přísných hygienických pravidel. Seznam povolení je na webu ministerstva zdravotnictví. Další uvolnění v opatřeních, jež Česko zavedlo v březnu kvůli šíření koronaviru, vláda plánuje na 25. května.

Pravidla karantény v Británii se přetavila. Hlavní změnou je přinutit lidi, kteří nemohou pracovat z domova, aby chodili do práce, pokud je to možné, ve snaze znovu nastartovat ekonomiku. Vláda tak pravděpodobně bude čelit odporu odborových svazů a labouristických politiků. Údaje o HDP z Británie a Německa přijdou již tento týden, což poskytne první náhled na utrpěnou škodu. Italský premiér Giuseppe Conte uvedl, že by mohl zmírnit karanténu už dříve, než se plánovalo, zatímco Španělsko oznámilo nejnižší počet úmrtí od března.

Stejně jako Velká Británie budou i USA naléhat na lidi, aby se vrátili do práce. Jako příklad použijí Jižní Koreu a Rakousko. Demokratický kandidát Joe Biden se zaměřil na „ekonomickou katastrofu“ v zemi doloženou brutálními počty nezaměstnaných, které podle jeho slov zhoršila politika prezidenta Donalda Trumpa. Bílý dům prosazuje plány opětovného otevření a dodal, že další nárůst případů nákazy nevyvolá další karanténu. Nejvyšší soud tento týden vyslechne Trumpa, jehož cílem je zabránit demokratům a státnímu zástupci v New Yorku, aby viděli jeho daňová přiznání.

Pozornost se začíná obracet na zotavení, ale cesta k němu vypadá pro evropskou ekonomiku spíše jako slogan, než jako rychlá akce. Zdá se, že globální centrální banky jsou připraveny na víc - od zásahů Švýcarské národní banky až po příslib čínské centrální banky. Fed si myslí, že horší ještě přijde a čelí monumentálnímu problému, jak zmírnit situaci desítek milionů lidí, kteří již přišli o práci, a potenciálně ještě mnohých dalších, protože situace v květnu se zhorší.

Další pozornost tak bude věnovaná předsedovi Fedu Jerome Powellovi, až bude ve středu hovořit. Zejména trhu dluhopisů počítá s pokračující podporou vlád a měnových orgánů. Akciový trh neukazuje žádné známky, kdy by mohla virová krize skončit.

Po páteční přestávce v obchodování na akciových trzích se futures vyšplhaly před zahájením obchodování vysoko nad nulu. Krátce před 9:00 byly futures na Euro Stoxx 50 +0,4 %, FTSE 100 +0,8 % a DAX +0,6 %.

 

 
 

Čtěte více:

ČEZ: Předprodané ceny jsou vítr do plachet, výroba klesne (odhad kvartálních výsledků)
11.05.2020 9:21
ČEZ zveřejní své výsledky za první kvartál v úterý 12. května před ote...
KfW: Nálada malých a středních firem Německa je horší než v 2009
08.05.2020 14:29
Podnikatelská nálada v německých malých a středních firmách, které jso...
Míra nezaměstnanosti v USA je nejvyšší od dob krize 30. let minulého století
08.05.2020 15:48
Ve Spojených státech v dubnu zaniklo rekordních 20,5 milionu pracovníc...
Závěr týdne v zeleném
08.05.2020 22:01
V České republice jsme dnes užívali sváteční den, v zámoří se ale čile...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data