Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Alibaba po číslech -6 %, S&P 500 se zotavil

Alibaba po číslech -6 %, S&P 500 se zotavil

22.05.2020 22:03
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Americké akciové trhy začínaly obchodní seanci v červených číslech, nálada se v průběhu dne zlepšovala. Pomohl tomu také hlavní americký imunolog Dr. Anthony Fauci, který posvětil rozvolňování restriktivních opatření. Dle jeho názoru není v zájmu nikoho držet ekonomiku uzavřenou.
Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se nejvíce dařilo tomu realitnímu, který rostl o 1,9 %. Druhé nejlepší byly utility s posunem výše o 0,7 %. Energetika naopak ztratila podobnou porci, jakou připsaly utility.
Před otevřením trhu reportoval výsledky čínský e-commerce gigant Alibaba Group. Čísla za první kvartál tohoto kalendářního roku dodal lepší, než byly odhady (tržby 114,31 mld. CNY proti odhadu 107,04 mld. CNY). Mírným zklamáním byl výhled pro výnosy na celý rok v objemu 650 mld. CNY (oček. 657,48 mld. CNY). Akcie propadla na 199,56 USD (-5,87 %). 

Index Dow Jones Industrial Average přes postupný růst optimismu nedokázal vybojovat zelenou barvu. DJ končí týden mírně v záporu na 24.465 bodech (-0,05 %). S&P 500 se zvládl probojovat do kladných hodnot, pro závěr si vybral 2.955 bodů (+0,2 %). SPX tak i nadále váhá s překonáním 100 a 200 denních klouzavých průměrů (100 DMA= 2.969; 200 DMA= 2.999). Technologický Nasdaq Composite zaznamenal mírný přírůstek o 0,4 procenta na 9.324 bodů.

Měnový pár eurodolar začal už v asijské seanci klesat směrem k druhé denní podpoře (S2 1,0894) a zde se už usadil. Ropa WTI vypadala, že se zase vrací do turbulentního rytmu předešlých měsíců, kdy z rána padala o více než 6 % (denní minimum 30,72 USD). Do večera se dokázala zotavit na více než 33,40 USD. Cena trojské unce zlata se nadále drží nad 1.700 USD, dnes 1.734 USD (+0,4 %).

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data