Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Wall Street zakončila nerozhodně; Boeing +6 %

Wall Street zakončila nerozhodně; Boeing +6 %

03.12.2020 22:06
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Americké akciové trhy zakončily dnešní seanci nerozhodně, když Dow Jones a Nasdaq mírně zpevnily a S&P 500 naopak nepatrně ztratil, a to i přes to, že se v poslední hodině obchodování pohyboval na svých historických maximech na 3682 bodech. Ztráty si pak opět připsal dolar, který vůči euru ztratil 0,2 % na hladinu 1,214 EUR/USD.

Důvodem pro obrat indexů směrem dolů byla zpráva společnosti Pfizer, která přiznává problémy s dodávkami vakcíny proti koronaviru a v letošním roce by jich měla dodat pouze polovinu původně očekávaného objemu. Akcie společnosti zareagovaly poklesem o 1,7 %. Včerejší zisky pak odepsaly banky, kdy Citigroup, Bank of America nebo JPMorgan oslabily přibližně o procento.

Pozornost investorů směřovala rovněž na Boeing, jehož akcie přidaly 6 % poté, co firma oznámila objednávku 75 letounů 737 Max od irského přepravce Ryanair. Podobně se vedlo i aerolinkám, kde celý sektor povzbudila Delta Airlines. Ta vylepšila výhled, když uvedla, že na jaře očekává bod zvratu. Její akcie posílily o 4,6 %, přičemž American Airlines přidaly 8,3 % a například United Airlines 6,8 %.

Index Dow Jones zpevnil o 0,29 %, Nasdaq o 0,23 %, když S&P 500 naopak ztratil 0,06 %.   

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2026
11:00Akcie Snowflake letí nahoru o více než 30 procent. Firma překonala odhady a dál investuje do AWS
10:42Meta nabídne předplatné pro aplikace Facebook, Instagram a WhatsApp
10:17S mírovou dohodou to opět nevychází, tlak na dluhopisy ani akcie však není velký  
9:33Silné výsledky Salesforce nestačily, investory znepokojil slabší výhled
8:48Colt CZ usiluje o Explosii, VIG potvrzuje celoroční výhled a tržní sentiment tíží eskalace na Blízkém východě  
8:46Rozbřesk: Zvýší ECB v červnu úrokové sazby?
6:09Analytici se předhání v optimismu. Podle Goldmanů letos S&P 500 pokoří 8 000 bodů  
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů