Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Analytik: Navržené podmínky transakce Moneta - PPF nevnímáme symetricky výhodné pro obě strany

Analytik: Navržené podmínky transakce Moneta - PPF nevnímáme symetricky výhodné pro obě strany

25.01.2021 7:38, aktualizováno: 25.1. 13:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno
Banka MONETA Money Bank v pátek po uzavření trhu – informovali jsme podrobně zde - bude vyjednávat o převzetí Air Bank a dalších společností ze skupiny PPF ve skladbě transakce, která zahrnuje dobrovolnou nabídku odkupu části podílu v Monetě ze strany PPF na ceně 80 Kč za akcii, v další fázi transakce pak při jejím naplnění získání nadpolovičního podílu v Monetě ze strany PPF a zřejmě povinnou nabídku na převzetí akcií.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Čtěte více:

MONETA Money Bank, a.s: Uveřejnění vnitřní informace
22.01.2021 18:35
MONETA Money Bank, a.s. (IČ: 25672720) MONETA Money Bank, a.s. inform...
Moneta oznamuje ochotu jednat o převzetí Air Bank a transakci, která může vést k zásadnímu podílu PPF
22.01.2021 18:56
MONETA Money Bank bude vyjednávat o převzetí Air Bank a dalších společ...

Váš názor
  •  
    25.01.2021 13:17

    Kamkoliv vstoupil PPF tam na to vždycky doplatili společníci (akcionáři) a také později klienti. Kellner kráčí přes mrtvoly.
    juniper
    •  
      25.01.2021 18:30

      I nedavny predchozi Kellneruv pokus byl pochybny, uz tehdy jsem se predbezne poohlizel, kam utecu do exilu. A uz je to tu zas. Nesymetrii vidite spravne a doufam, ze i pan Spurny to uvidi. A s tim, co predvedl Kellner na Telephonice, sam jsem mu neco zadotoval, je mi jasne, co bude nasledovat, az ziska majoritu. Pokud k tomu dojde, hned v Monete koncim jako akcionar i jako klient, oucty prevedu jinam.
      Wildething
  •  
    25.01.2021 10:53

    PE 14 teda jako férovou cenu nevidím. V době kdy americké indexy mají PE skoro 30 a firmy, co za svojí historii nevydělali ani dolar, se po IPO prodávají za stovky miliard. A když už, tak akvizice se dělají za premium a ne za férovou cenu. Tudíž PE 14 x 20% premium tj. PE 17 by bylo o něčem jiném. Každopádně by to byla škoda pro české investory, kteří už tak mají málo možností kam investovat v CZK.
    czinvestor
  •  
    25.01.2021 10:19

    Vážená redakce Patria, v tomto příspěvku mi zcela chybí informace o odložené dividendě, pokud by někdo přistoupil na dobrovolnou nabídku od PPF tak o tuto odloženou dividendu přijde, nebo ne?
    r_ka
    •  
      25.01.2021 10:51

      Dobrý den, tím, že žádná další dividenda ještě nebyla stanovena, nebyl stanoven ani její ex-date. S velkou pravděpodobností by tak současní akcionáři po prodeji akcie na případnou (neohlášenou) dividendu neměli nárok. S pozdravem, Martin Cakl (analytik).
      Martin Cakl
  •  
    25.01.2021 8:38

    o maleho akcionare na CZ burze nikdy neslo, jesli Spurny pude Kellnerovi na ruku muzem se tocit na hlave, ale to je asi tak vsechno
    BorisHead
    •  
      25.01.2021 10:17

      Jako akcionář tento krok nepodporuji, ať s tím jde PPF někam. Zase se chtějí přiživit na úkor ostatních.
      HS
      •  
        31.01.2021 19:50

        Koukám, že se snad zúčastním valné hromady. Mohla by na ní být sranda. A samozřejmě bych to odmítl také.
        Jenyk
  •  
    25.01.2021 8:28

    Asi to tu většina cítí stejně, díky za fér komentář. PPF se mentálně zapomněla v divokých devadesátkách. Tak teď už jen zjistit, jestli to platí o manažírkovi Spurném taky. Před 2 lety se bohužel ukázalo, jak moc a moc baží po funkci i po spojení a nestydatě pracoval pro konkurenci ještě před tím, než k tomu došlo. Teď má šanci to napravit.
    Zvonička
Aktuální komentáře
16.04.2026
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:04Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m