Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupina Colt CZ zvedla provozní zisk EBITDA ve čtvrtletí o 120 procent, potvrzuje výhled

Skupina Colt CZ zvedla provozní zisk EBITDA ve čtvrtletí o 120 procent, potvrzuje výhled

26.05.2022 8:38, aktualizováno: 26.5. 10:55
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Zbrojařská skupina Colt CZ Group hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 544,7 mil. . Výnosy zvýšila meziročně o 75 procent na 3,55 miliardy . Provozní zisk před odpisy EBITDA se vyhoupl na 954,7 milionu , meziročně o 120 procent. Skupina to uvedla v dnešním sdělení. Zároveň potvrdila svoji prognózu tržeb a ukazatele EBITDA na celý rok 2022.

Skupina dnes uvedla, že finanční výsledky jsou letos poprvé plně konsolidované, což má za výsledek meziroční zvýšení příjmů v regionu USA o 59 %. Hlavním motorem růstu výnosů v Česku byly především dodávky Armádě České republiky na základě rámcového kontraktu.

Akcie společnosti přidávaly dopoledne na pražské burze zhruba 4,2 procenta na 620 Kč za akcii.

11 

Zdroj: Prezentace Colt CZ Group pro investory

Provozní zisk skupiny v reportovaném čtvrtletí dosáhl 749,3 milionu . Skupina také dosáhla rekordního zisku na akcii. Očištěný zisk na akcii činil v prvním čtvrtletí 18,5 na akcii a čistý zisk na akcii 16 na akcii.

"Meziroční srovnání pozitivně ovlivnila nejen konsolidace výnosů Coltu, ale zejména produktový mix a také nárůst počtu prodaných zbraní a tržeb v klíčových teritoriích, zejména na severoamerickém trhu a v Asii. V České republice jsme také zaznamenali nárůst díky pokračující spolupráci s Armádou České republiky pod rámcovou smlouvou, která navíc byla rozšířena dodatkem uzavřeným v březnu, a to i v souvislosti s válkou na Ukrajině,“ uvedl v regulatorním sdělení Jan Drahota, CEO a předseda představenstva Colt CZ Group.

Colt CZ Group zároveň potvrdila svoji prognózu pro příjmy a provozní zisk EBITDA na letošní rok, i navzdory „náročným podmínkám“.

10 

Po loňské akvizici Coltu skupina pro letošek předpokládá výnosy v rozmezí 14,4 až 14,8 miliardy korun. Očekávaná výše ukazatele EBITDA by měla dosáhnout tři až 3,3 miliardy korun.

Loni vykázal holding výnosy 10,7 miliardy korun a upravený čistý zisk po zdanění 1,161 miliardy korun. Společnost navrhla valné hromadě ke schválení mimo zasedání výplatu dividendy 25 korun na akcii ze svého konsolidovaného čistého zisku za rok 2021. O rok dříve to bylo 7,50 koruny na jednu akcii. Schválení valnou hromadou je v plánu 27. května.

Společně se svými dceřinými společnostmi je Colt CZ předním světovým výrobcem ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Součástí skupiny jsou společnosti Colt’s Manufacturing Company, Česká zbrojovka, Colt Canada Corporation, CZ-USA, 4M Systems a CZ Export Praha. Colt CZ rovněž drží menšinový podíl ve společnosti Spuhr i Dalby, švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně.

Své produkty prodává Colt CZ především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson a 4M Systems. Colt CZ má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v ČR, ve Spojených státech a v Kanadě. Zaměstnává více než 2000 lidí v ČR, USA, Kanadě, Německu a Švédsku.

Počet prodaných zbraní skupina za první letošní čtvrtletí zvýšila ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 46,1 procenta. Zatímco loni jich za první tři měsíce roku zákazníci holdingu koupili 137.083, letos 200.242. Na celkových výnosech Colt CZ se od ledna do konce března ze 61 procent podílely výnosy v USA. Dalších 15,1 procenta činily výnosy v Asii, 7,7 procenta výnosy v Evropě s výjimkou České republiky, přímo v ČR byl podíl 6,6 procenta. Podíl výnosů v Kanadě dosáhl 6,7 procenta, v Africe 0,4 procenta a v ostatních částech světa 2,5 procenta.

Z analytiků sledovaných Bloombergem mají čtyři na titul obchodovaný na pražské burze nákupní doporučení a jeden doporučení držet. Neprodával by žádný.

Zdroje: Colt CZ Group, ČTK, Bloomberg

 
 
 

Čtěte více:

Česká zbrojovka zveřejnila předběžné výsledky. V loňském roce, kdy proběhla akvizice Coltu, jí narostly výnosy o téměř 57 procent
24.03.2022 8:36
Česká zbrojovka Group zveřejnila své předběžné konsolidované neauditov...
Vybraní akcionáři CZG dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu
08.04.2022 13:27
Česká zbrojovka Group byla svými akcionáři informována o dokončení pro...
CZG – Česká zbrojovka Group SE mění název na Colt CZ Group SE
12.04.2022 8:36
Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (CZG) změnila název na Colt ...

Váš názor
  •  
    27.05.2022 11:08

    Let’s see, so far very satisfying numbers…
    Český Čert
Aktuální komentáře
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data