Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  

Wall Street přerušila šestidenní propad a rostla nejrychleji v tomto měsíci

28.09.2022 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké akciové trhy se dnes konečně dokázaly nadechnout k růstu z silně přeprodaných úrovní, a tak index S&P 500 přerušil šestidenní propad, během kterého ztratil 6,5 %. Po dlouhém a únavném výprodeji na dluhopisovém trhu zde také došlo k houfnému návratu investorů do kvalitních státních dluhopisů. Tento vývoj spustily kroky britské centrální banky, která dnes intervenovala a kupovala domácí vládní dluhopisy. Výnos u desetiletých britských státních dluhopisů se tak skokově propadl z 4,5 % na 4 %. Strmý propad zaznamenal i výnos stejně dlouhých amerických státních dluhopisů, kde došlo k poklesu ze 4 % na 3,7 %, a tak sestoupil z 15letých maxim. 

Dnešní den byl bohatý i na korporátní zprávy, když společnost Apple oznámila, že upouští od svého plánu navýšit produkci nového iPhonu kvůli slábnoucí poptávce. Akcie Apple na to zprvu reagovaly více než 4% poklesem, ale postupně tyto ztráty umazávaly, a nakonec zavřely s mírnou ztrátou kolem procenta. 

Společnosti Biogen a Eisai oznámily pozitivní výsledky studie jejich léku na Alzheimer. Akcie japonské společnosti Eisai poskočily po této zprávě o více než 50 %, zatímco akcie Biogen si připsaly přes 35 %. Tyto zprávy s sebou strhly i akcie dalších farmaceutických firem zabývajících se léky na Alzheimer, když akcie Eli Lilly a akcie švýcarské firmy Roche posílily shodně o přibližně 7 %.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.11.2025
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
12:16Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y