Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V Juventusu skončilo kompletní vedení včetně Nedvěda, hovoří se o falšování účetnictví. Akcie se propadly

V Juventusu skončilo kompletní vedení včetně Nedvěda, hovoří se o falšování účetnictví. Akcie se propadly

29.11.2022 10:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcie Juventus Football Club SpA klesly dnes až o 10 procent poté, co ve fotbalovém skončila kompletní správní rada včetně viceprezidenta Pavla Nedvěda. Podle listu Gazzetta dello Sport je důvodem podezření z falšování účetnictví. Spolu s bývalým kapitánem české reprezentace odstoupil z funkce také předseda klubu Andrea Agnelli, který vedl "Starou dámu" přes dvanáct let. Mimo jiné skončil i výkonný ředitel Maurizio Arrivabene. Titul na burze v Turíně průběžné ztráty dopoledne zmírnil a odepisoval zhruba 3 procenta.

Italské úřady obvinily vedení Juventusu z falšování účetnictví už loni, ale letos v dubnu byli všichni činovníci zproštěni viny. Od října ale byli Nedvěd a dalších 14 funkcionářů opět vyšetřováni.

Dlouholetý záložník Juventusu Nedvěd a další představitelé turínského celku jsou podezřelí, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

Dvakrát kvůli tomu byla odložena valná hromada klubu, kde se měl schvalovat nový rozpočet. V ročníku 2021/22 zaznamenal Juventus rekordní ztrátu 254 milionů eur (asi 6,2 miliardy korun).

Dramatickému odchodu předcházelo vyšetřování turínské prokuratury a italského regulátora trhů Consob. Juventus uvedl, že bude muset přepracovat finanční výkaz za rok 2022. Tým také upravil svoji rozvahu, kterou budou muset 27. prosince schválit akcionáři. Jakýkoli přečin klub odmítá.

“Nacházíme se jakožto společnost v choulostivé situaci,” napsal Agnelli podle Bloombergu v pondělním dopisu zaměstnancům. “Lépe odejít společně a dát novému týmu možnost obrátit hru.”

Padesátiletý Nedvěd za Juventus nastupoval v letech 2001 až 2009 a získal s ním dva tituly. Po ukončení kariéry se bývalý hráč pražské Sparty nebo Lazia Řím přesunul do vedení klubu.

Šestačtyřicetiletý Agnelli se do čela turínského klubu postavil v květnu 2010. Pod jeho vedením "Stará dáma" získala rekordních devět mistrovských titulů za sebou. Celkem má Juventus na kontě rekordních 36 titulů.

Zdroje: Bloomberg, ČTK


Čtěte více:

Big Tech a ti druzí: Trendy pro příští dekádu aneb hledáme budoucí vítěze - online konference již dnes od 15:00
29.11.2022 12:30
Nalezněte s námi budoucí vítěze po zemětřesení na technologiích! Přijm...
Shell koupí dánského výrobce bioplynu Nature Energy Biogas. Stane se tak největším producentem biometanu v Evropě
29.11.2022 8:56
Společnost Shell koupí za téměř dvě miliardy USD (47 miliard Kč) dáns...
Míra inflace v eurozóně podle šéfky ECB ještě nedosáhla vrcholu
29.11.2022 9:02
Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová by byl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - CPI, y/y