Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Americké akcie rostly druhý den v řadě

Americké akcie rostly druhý den v řadě

31.10.2023 21:36
Autor: František Kronus, Patria Finance

Dnešní obchodování na Wall Street sice začalo v lehce negativním teritoriu, nakonec ale všechny hlavní indexy dokázaly zakončit den v mírném plusu. Obchodování proběhlo za lehce nadprůměrných objemů při nízké volatilitě, což by mohl být z krátkodobého hlediska pozitivní signál. Není se také čemu divit, že akcie druhý den v řadě rostou, respektive spíše korigují ztráty, které utrpěly v poslední době, přičemž minulý týden byl opravdu krvavý. Doufejme tedy, že se povede mnohem více než aktuální dva růstové dny v řadě. V následujících dnecj je pak mimo průběžně hlášené výsledky hospodaření jednotlivých firem třeba sledovat zasedání FEDu, hlavně pak Powellovu rétoriku vzhledem k budoucímu vývoji sazeb v USA - to je teď v podstatě primární téma. Výnos 10letého amerického státního dluhopisu se sice zatím drží pod hranicí psychologických 5 %, ovšem jen velmi těsně, protože dnes v závěru obchodování se pohyboval na úrovni 4,92 % p.a. 

Dnešní den patřil telekomunikčnímu (AT&T +0,9 %, Verizon +1,5 %) a finančnímu sektoru (Bank of America +2,5 %, Citigroup +1,4 %, JPMorgan +1,2 %, Mastercard +1,1 %). Vývoj technologickém sektoru byl pak poměrně smíšený (Alphabet -0,3 %, Apple +0,3 %, Tesla +1,8 %, AMD +2,4 %, Nvidia -0,9 %, META -0,5 %).

Americká lehká ropa dnes propadla o přibližně -1,2 % na úroveň 81,3 USD za barel. Zlato rovněž ztratilo - konkrétně -0,6 % na úroveň 1984 USD za trojskou unci.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university